آخرین ویدئوها
تغذیه و تناسب اندام

سپری از جنس مواد غذایی در برابر آلودگی هوا

تحقیقات نشان می دهد، آلودگی هوا ضمن تشدید عوارض قلبی و تنفسی در مبتلایان به این بیماری ها، عوامل اصلی در بروز بیماری های قلبی و تنفسی در افراد سالم نیز می باشد. بنابر این بهتر است برای مقابله با این بیماری ها در هوای آلوده، مواد غذایی امگا ۳ مصرف کنید.

تغذیه و تناسب اندام

مکمل‌هایی که لاغر می‌کنند

کوروش جعفریان متخصص تغذیه با اشاره به نقش مکمل‌ها در لاغری گفت: مکمل‌ها از چند جهت به لاغری کمک می کنند. مانند کاهش اشتها، اشغال قسمتی از حجم معده و دفع چربی‌های غذایی از بدن.

تغذیه و تناسب اندام

چرا رژیم می‌گیرید اما لاغر نمی‌شوید؟

کوروش جعفریان متخصص تغذیه معتقد است با استفاده از دارو و مکمل‌های خاص از شر چاقی رها نمی‌شوید و ساده‌ترین روش برای لاغری تغییر الگوی غذا و رفتاری است و بهتر است به سبک زندگی سالم روی آورید.

تغذیه و تناسب اندام

اولین قدم برای درمان لاغری چیست؟

کوروش جعفریان متخصص تغذیه با اشاره به این موضوع که برای در مان لاغری باید در قدم اول دلیل آن را دانست، گفت: ممکن است لاغری‌ ریشه در ژنتیک فرد داشته باشد و یا بر اساس بیماری‌های مختلفی فرد دچار لاغری شده که برای درمان آن باید علت را پیدا کرده و به فرد کمک کرد تا به وزن ایده‌آل برسد.

تغذیه و تناسب اندام

بدون مشورت پروتئین مصرف نکنید

به گفته کوروش جعفریان متخصص تغذیه، میزان مصرف پروتئین برای یک ورزشکار به منظور افزایش حجم عضلات ۲ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است.این متخصص به ورزشکاران توصیه کرد برای مصرف پروتئین حتمن با یک متخصص تغذیه مشورت کنند.

تغذیه و تناسب اندام

رژيم غذایی در هوای آلوده

کوروش جعفریان متخصص تغذیه به افرادی که در معرض آلاینده‌های هوا قرار دارند، توصیه کرد که حتما با مصرف مواد غذایی مفید تاثیر آلودگی‌ها را بر سیستم ایمنی بدن کاهش دهند.

تغذیه و تناسب اندام

استاندارد سازی بوفه‌های مدارس

‌یک متخصص تغذیه بر این موضوع تاکید کرد که برای عرضه غذای سالم به دانش آموزان باید استاندارد معینی برای موادی که در بوفه مدارس به فروش می‌رسند، تدوین شود تا از عرضه غذای ناسالم به دانش‌آموزان جلوگیری به عمل آید.

اطلاعات پزشکی

چگونه سایز کم کنیم؟

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: افرادی که دوست دارند به صورت موضعی وزن خود را کاهش دهند، باید همراه با رعایت الگوی غذایی سالم ، ورزش را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

اطلاعات پزشکی

رنگ ادرار،شاخص کم آبی بدن است

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه آب عنصری حیاتی برای بدن است،گفت:امکان زنده ماندن یک فرد،حتی با چهل روز غذا نخوردن وجود دارد اما مرگ همین فرد پس از چهار روز عدم نوشیدن آب حتمی است.

دهان و دندان

استحکام لثه های جنین با مصرف ویتامین C

یک دندانپزشک با بیان اینکه جوانه های دندانی جنین،زمانی که در رحم مادر است شکل گرفته و آهکی می شود،گفت:مادران باردار باید در این دوران از مواد غذایی حاوی ویتامین های AوE ،فسفر و کلیسم که موجب استحکام بافت دندانی می شود، تحت نظارت پزشک معالج خود استفاده کنند.

اطلاعات پزشکی

افزایش ضریب هوشی کودکان با مصرف تخم مرغ

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه تخم مرغ یک وعده غذایی کامل است، می گوید:کودکانی که در سنین 6 تا 9 ماهگی تخم مرغ مصرف می کنند از ضریب هوشی بیشتری نسبت به دیگر همسالان خود برخوردارند،علاوه براین استفاده از تخم مرغ در میزان رشد کودکان و نوجوانان هم تاثیرگذار است.

تغذیه و تناسب اندام

ضریب هوشی بالاتر با خوردن تخم مرغ

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه معتقد است که ضریب هوشی کودکانی که تخم مرغ می خورند بیشتر است.

اطلاعات پزشکی

نقش تغذیه در سلامت پوست

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه معتقد است که مواد غذایی چون انار، چای سبز و روغن‌های مفید در سلامت و شادابی پوست موثر هستند.

تغذیه و تناسب اندام

روغن های گیاهی مناسب سرخ کردن نیستند

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه معتقد است:روغن های گیاهی و تصفیه نشده به هیچ وجه برای سرخ کردن مواد غذایی مناسب نیستند.

تغذیه و تناسب اندام

کاهش ریسک بیماری های قلبی و عروقی با گیاهخواری

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه اذعان داشت ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها، فرشار خون و چاقی در گیاهخواران بسیار کمتر از سایرین است.

تغذیه و تناسب اندام

تشخیص میزان کم آبی بدن با رنگ ادرار

کوروش جعفریان،متخصص تغذیعه می گوید:انسان با نخوردن غذا تا 40 روز زنده می ماند اما نیاشامیدون آب در کمتر از 4 روز موجب مرگ می شود.

تغذیه و تناسب اندام

درمان لاغری با شناسایی عوامل آن

کوروش جعفریان ،متخصص تغذیه می گوید عوامل لاغری در بیماری های ژنتیکی، هورمونی، تیروییدی، رژیم نامناسب غذایی و کم خونی نهفته است.

اطلاعات پزشکی

نقش تغذیه در مصرف دخانیات

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه می گوید:برخی از افراد با خوردن مواد غذایی پر چرب و چای به کشیدن سیگار تحریک می شوند اما غذاهای غنی از پروتین که عموما در گوشت پرندگان یافت می شود یا میوجات و سبزیجات و انواع مغزها در کاهش میل افراد به سیگار کشیدن موثر هستند.

تغذیه و تناسب اندام

داروی لاغری موضعی نداریم

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه تاثیر داروها بر لاغری موضعی را کذب دانست و گفت: تنها راه چربی سوزی موضعی بدن رژیم مناسب غذایی به همراه ورزش است.

اطلاعات پزشکی

کاهش ریسک دیابت بارداری با رژیم صحیح غذایی

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه با بیان اینکه رژیم غذایی نادرست مادران باردار ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد،گفت:با یک سیستم غذایی صحیح از بیماریهای پس از بارداری در امان باشید.

تغذیه و تناسب اندام

تفاوت شیرهای پاستوریزه و استرلیزه

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه در رابطه با تفاوت شیرهای پاستوریزه و استرلیزه گفت:تنها مغایرت این نوع از شیرها در میزان باکتری های مفیدشان است؛شیرهای استرلیزه به جهت مواد نگهداره خالی از وجود باکتری های مفید و غیر مفید هستند.

تغذیه و تناسب اندام

نکاتی برای افزایش شیر مادران

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه معتقد است که افزایش شیر مادران علاوه بر ژنتیک، معلول خواب کافی و استفاده از کربو هیدارت ها و مایعات در برنامه غذایی این افراد است..

تغذیه و تناسب اندام

بی رویه پروتئین مصرف نکنیم

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه معتقد است مصرف بی رویه پروتئین با عوارض کلیوی و کبدی همراه است.

تغذیه و تناسب اندام

نقش تغذیه در کاهش اثرات آلودگی هوا

کورش جعفریان،متخصص تغذیه نقش مواد غذایی را در دفع سموم حاصل از آلودگی‌هوا از بدن و تامین سلامت جسم اساسی دانست.