آخرین ویدئوها
سلامت روان

اعتیاد فرد، تعیین کننده رفتار اوست

به گفته سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده، علت اینکه فرد به اعتیاد روی می‌آورد این است که فرد نیاز به تکرار یک رفتار دارد و این موضع به این سبب است که او به میزان کافی فضای امن،آرام و مورد اعتماد در اختیار ندارد.

سلامت روان

آیا همسر شما یک معتاد جنسی است؟

به گفته سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده، اعتیاد جنسی هر یک از طرفین زندگی زناشویی می‌تواند زنگ خطری برای زندگی متاهلی باشد و فرد را در دوره‌های بعدی زندگی دچار ناکامی کند و در صورتیکه كه فرد نتواند نيازهاي‌‌ش را برآورده سازد، رفتار‌‌ش مختل مي‌شود.

سلامت روان

رفتارهای جنسی نوجوانان ؛مشکلات و نگرانی ها

سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده با اشاره به اینکه اعتیاد جنسی در هر دوران از زندگی متفاوت است، گفت : اگر فرد نوجوانی مبتلا به اختلال اعتیاد جنسی است، اطرافیان او باید از این موضوع آگاهی پیدا کرده و برای حل آن چاره‌ای بیندیشند.

سلامت روان

عبور از بحران نوجوانی در کمال آرامش

سارا گلستانی مشاور خانواده به این موضوع اشاره دارد که نوجوانی بحرانی‌ترین دوره سنی فرزند است و والدین باید به فرزند خود کمک کنند تا با کمترین آسیب از این دوران عبور کند.

سلامت روان

آزمون و خطاهای دوره نوجوانی

سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده به والدین توصیه می‌کند که آزمون و خطاهای دوره نوجوانی فرزندانشان را بپذیرند و آنها را به واسطه کارهایی که انجام می‌دهند زیر سوال نبرند و طرد نکنند چرا که ممکن است در بزرگسالی نوجوان تاثیر مخرب بگذارد.

سلامت روان

عادت را با اعتیاد اشتباه نگیرید!

سارا گلستانی روانشناس در خصوص تفاوت اعتیاد و عادت گفت: عادت به انجام کاری انرژی زیادی از فرد نمی‌گیرد چرا که او در انجام آن مهارت دارد ولی اعتیاد زمانی رخ می‌دهد که فرد در صورت انجام ندادن کاری، دچار اختلال رفتاری می‌شود چرا که مجبور به انجام آن است.

سلامت روان

ریشه های اعتیاد جنسی در اضطراب فردی

یک روانشناس معتقد است:افرادی که در دستیابی به آرامش و تعادل در زندگی روزمره شان با اختلالاتی مواجه هستند سعی می کنند تا با تکرار دفعات رابطه جنسی خود این مشکل را حل کنند.؛این حالت ارتباطی به نیاز فیولوژیک افراد نداشته و برای رفع اضطراب فرد صورت می گیرد.

سلامت روان

گفت و گو با نوجوان را جدی بگیریم

یک روانشناس معتقد است که گفت و گو و ارتباط تنگاتنگ میان فرزندان و والدین در جلوگیری از اعتیاد نوجوانان به فضای مجازی کمک شایان توجهی می کند.

سلامت روان

اختلالات شخصیتی در کمین معتادین شبکه های مجازی

یک روانشناس با بیان اینکه اعتیاد به شبکه های مجازی از اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد جنسی خطرناک تر است،گفت:این شکل از اعتیاد موجب اختلالات رفتاری و شخصیتی جدی در فرد می شود.

سلامت روان

از بحران نوجوانی فرصت بسازیم

سارا گلستانی، روانشناس گفت : نوجوانی یک بحران است. اگر فرزندمان را در سپری کردن این بحران به درستی هدایت کنیم، به راحتی آن را سپری می کند اما کوتاهی در آگاهی دادن به نوجوان، این بحران را تبدیل به ناسازگاری و رفتارهای پر خطر آتی او خواهد کرد.

سلامت روان

اعتیاد به شبکه های مجازی و اینترنت

سارا گلستانی،مشاور ارشد خانواده می گوید: استفاده بی‌هدف و بیش‌از حد نیاز به فضای مجازی و اینترنت، شکلی از اعتیاد است و فرد در صورت عدم استفاده دچار سردرگمی می‌شود.