آخرین ویدئوها
اطلاعات پزشکی

عواملی که موجب کمبود ویتامین‌D ‌می شود را بشناسیم!

بسیاری از مطالعات نشان داده است بیماران دچار اختلال افسردگی دچار کمبود ویتامین D هستند و مطالعاتی دیگر بیانگر این است که مقدار بالای ویتامین D در کاهش علائم مربوط به اختلال افسردگی موثر واقع می شود. از آنجایی که افسردگی اختلال روانی خطرناکی است و در بسیاری موارد منجر به خودکشی می شود، مصرف میزان قابل قبولی از ویتامین D به شدت توصیه می شود. بنابراین اگر از افسردگی رنج می برید، مصرف ویتامین D را با مشورت پزشک مربوطه شروع کنید.

اطلاعات پزشکی

معرفی فیلم اعجوبه

مبتلایان به بیماری سندرم تریچر کالینز برخلاف سایر سندرم های مادرزادی معمولا مشکل ذهنی یا اسکلتی ندارند و میتوانند افراد مؤثری برای جامعه باشند.

اطلاعات پزشکی

با مصرف تخمه ،سیگار را ترک کنید!

به گفته یک متخصص تغذیه خوردن غذاهایی که پروتئین و فیبر کافی دارند، می‌توانند مصرف دخانیات را کاهش دهند. کوروش جعفریان چای و خورن غداهای پر چرب را از مهمترین عواملی دانست که باعث تحریک استعمال سیگار می‌شوند.

اطلاعات پزشکی

طب اورژانس؛ یک تخصص نوپا در ایران

به گفته داوود روشنی متخصص طب اورژانس ، این طب در ایران یک طب نوپا بوده و به مدت ۱۲ سال است که به عنوان یک رشته تخصصی در دانشگاه‌های معتبر کشور تدریس می‌شود.

اطلاعات پزشکی

یک شهریور، بزرگداشت حکیم ابوعلی‌سینا و روز پزشک گرامی باد

روز بیست و سوم اوت مصادف با اول شهریورماه هم‌زمان با تولد ابوعلی سینا برای روز پزشک در نظر گرفته‌شده است. ابوعلی سینا از مشهورترین و تاثیرگذارترینِ دانشمندان ایران است که آثارش درزمینه فلسفه ارسطویی و پزشکی اهمیت بسیار دارد.

اطلاعات پزشکی

چگونه سایز کم کنیم؟

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: افرادی که دوست دارند به صورت موضعی وزن خود را کاهش دهند، باید همراه با رعایت الگوی غذایی سالم ، ورزش را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

اطلاعات پزشکی

بدون دلیل آنتی بیوتیک مصرف نکنید

داوود روشنی، متخصص طب اورژانس با تاکید بر عوارض جانبی آنتی بیوتیک،می‌گوید: مصرف زیاد آنتی بیوتیک، باعث مقاومت بدن در برابر این دارو می‌شود و زمانیکه بیمار باید آنتی بیوتیک مصرف کند، این دارو برای بدن پاسخو‌گو نیست.

اطلاعات پزشکی

ضایعات دهانی را جدی بگیرید

یک جراح دندانپزشک توصیه کرد در صورت مشاهده هر گونه ضایعه دهانی زودتر به پزشک مراجعه شود تا در صورت لزوم نمونه‌برداری انجام و نوع آن تشخیص داده شده تا درمان صورت بگیرد.

اطلاعات پزشکی

رنگ ادرار،شاخص کم آبی بدن است

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه آب عنصری حیاتی برای بدن است،گفت:امکان زنده ماندن یک فرد،حتی با چهل روز غذا نخوردن وجود دارد اما مرگ همین فرد پس از چهار روز عدم نوشیدن آب حتمی است.

اطلاعات پزشکی

درمان سرطان با روش های ترکیبی

یک متخصص بیوشیمی معتقد است که برای نتیجه گیری از درمان بیماران سرطانی بهتر است که از روش های نوین و ترکیبی بهره گرفت،به این صورت که دز پایینی از داروی شیمی درمانی را با روش های دیگر ترکیب کرد تا بافت‌های سالم،با آسیب کمتری مواجه شوند.

اطلاعات پزشکی

ایست به سرطان با ترک فست فود و قلیان

یک متخصص بیوشیمی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان سزطان است، گفت:عدم استعمال قلیان و دخانیات،مصرف نکردن فست فودها و غذاهای مانده، نخوردن میوه و سبزیجات و خودداری از قرار گرفتن در فضاهای پراسترس، احتمال ابتلا به سرطان را چندبرابر می کند.

اطلاعات پزشکی

افزایش ضریب هوشی کودکان با مصرف تخم مرغ

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه تخم مرغ یک وعده غذایی کامل است، می گوید:کودکانی که در سنین 6 تا 9 ماهگی تخم مرغ مصرف می کنند از ضریب هوشی بیشتری نسبت به دیگر همسالان خود برخوردارند،علاوه براین استفاده از تخم مرغ در میزان رشد کودکان و نوجوانان هم تاثیرگذار است.

اطلاعات پزشکی

عفونت و افزایش فشار از علل اختلال هوشیاری هستند

یک متخصص طب اورژانس معتقد است که اختلال هوشیاری به سن،سابقه بیماری و داروهای مصرفی فرد،ارتباط داشته و می تواند ناشی از عفونت،سکته مغری،افزایش فشار و یا حتی مسمومیت او باشد.

سلامت روان

گفت و گو با نوجوان را جدی بگیریم

یک روانشناس معتقد است که گفت و گو و ارتباط تنگاتنگ میان فرزندان و والدین در جلوگیری از اعتیاد نوجوانان به فضای مجازی کمک شایان توجهی می کند.

اطلاعات پزشکی

سوختگی از عوارض لیزرهای غیرایمن است

به گفته یک متخصص پوست،در صورتی که لیزر در کلینیک های مجهز و توسط پرشکان مجرب صورت گیرد به زیبایی بیشتر فرد متقاضی می انجامد و در غیراینصورت موجب تورم،قرمزی و سوختگی نواحی که لیزر در آنها انجام گرفته است،می شود.

سلامت روان

اختلالات شخصیتی در کمین معتادین شبکه های مجازی

یک روانشناس با بیان اینکه اعتیاد به شبکه های مجازی از اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد جنسی خطرناک تر است،گفت:این شکل از اعتیاد موجب اختلالات رفتاری و شخصیتی جدی در فرد می شود.

اطلاعات پزشکی

نابودی بافت سرطانی با پرتو درمانی

روش فتوداینامیک یا نور پرتو درمانی روشی تلفیقی از اکسیژن و ماده حساس به نور است و می‌توانند باعث از بین رفتن تومور یا بافت سرطانی شود.

اطلاعات پزشکی

روش های ترکیبی برای درمان سرطان

محققان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران در تحقیقی جدید روش‌های ترکیبی را جایگزین روش‌های مرسوم درمان بیماری هاکرده‌اند.بر این اساس که با ترکیب روش های درمانی مختلف به بافت‌های سالم آسیب کمتری وارد شود.

اطلاعات پزشکی

راهکارهای مختلف رویارویی با سرطان

یک متخصص بیوشیمی با بیان اینکه بهترین راهکار برای رویارویی با بیماری سرطان ارائه یک بسته پیشنهادی از درمان های مختلف است،می گوید:این پکیج درمانی با پوششی از کلیه روش های موجود به مبارزه با سرطان می پردازد.

اطلاعات پزشکی

اعتماد به پزشک از اصول اولیه درمان است

دکتر داوود روشنی متخصص طب اورژانس در گفتگو با ویزئو اعتماد بیمار به پزشک را از اصول اولیه درمان دانست.

اطلاعات پزشکی

بوتاکس استاندارد داشته باشید

محمد تقی نبوی متخصص پوست و مو با بیان اینکه داروهای بوتاکس غیر استاندارد موجب بروز عوارض غیرقابل جبرانی برای متقاضیان می شود،گفت:تزریق بوتاکس را در مراکز درمانی مجاز انجام دهید.

اطلاعات پزشکی

نقش تغذیه در سلامت پوست

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه معتقد است که مواد غذایی چون انار، چای سبز و روغن‌های مفید در سلامت و شادابی پوست موثر هستند.

اطلاعات پزشکی

نقش تغذیه در مصرف دخانیات

کوروش جعفریان،متخصص تغذیه می گوید:برخی از افراد با خوردن مواد غذایی پر چرب و چای به کشیدن سیگار تحریک می شوند اما غذاهای غنی از پروتین که عموما در گوشت پرندگان یافت می شود یا میوجات و سبزیجات و انواع مغزها در کاهش میل افراد به سیگار کشیدن موثر هستند.

اطلاعات پزشکی

زمان مناسب ارتودنسی برای کودکان

مریم اسدزاده جراح و دندانپزشک، بهترین زمان معاینات فک و دندان و درمان ناهنجاری‌های این ناحیه را پیش از 12 سالگی دانست.