آخرین ویدئوها
دهان و دندان

پروتز دندان چیست؟

به گفت مریم اسدزاده دندانپزشک، اصطلاح پروتز دندان به دندان مصنوعی یا تعویض دندان گفته می‌شود. این پروتزها انواع مختلفی دارند، از روکش های ساده ای که برای کمک به ترمیم یک دندان استفاده می‌شود تا پروتزهای کامل دندان که برای جایگزینی یک دندان بکار برده می شوند.

دهان و دندان

دندان شکسته را دور نیندازید

به گفته مریم اسدزاده آسیب‌های دندانی ناشی از ضربه در حوادث از مهمترین اورژانس‌های دندانپزشکی است. او به بیماران توصیه می‌کند دندان شکسته و یا کنده شده را سریعا و در عرض حداکثر ۳۰ دقیقه به دندانپزشک برسانید.

دهان و دندان

علت بوی بد دهان چیست؟

مجید رحمانی دندانپزشک با اشاره به این موضوع که بوی بد دهان می تواند هم دلیل گوارشی داشته باشد و هم دلیل دهانی، می‌گوید: علت‌هایی که می‌توانند باعث بوی بد دهان شوند، روش ناصحیح پرکردگی دندان، پوسیدگی‌های متعدد داخل دهان و شیارهای عمیق زبانی است.

دهان و دندان

ونیر کامپوزیت یا درمان سریع بدون تراش دندان

مجید رحمانی دندانپزشک با بیان اینکه ونیر کامپوزیت یک روش درمانی جدید است، گفت: با استفاده از این روش ما می توانیم به راحتی رنگ دندان‌ها را تغییر داده و شکل آنها را اصلاح کنیم. حتی می توانیم فاصله بین دندان ها با استفاده از ونیر کامپوزیت پر کنیم.

دهان و دندان

سن مناسب برای ارتودنسی چه زمانی است؟

یک جراح دندانپزشک با بیان این مطلب که بهترین سن برای مراجعه به دندانپزشک، برای معاینات اولیه ارتودنسی، سن ۶ تا ۷ سالگی است، گفت:در این سن ،دندانپزشک با معانیه اولیه دندان‌ها می‌تواند تشخیص دهدکه با توجه به مشکل و ناهنجاری‌های دندان کودک، درمان ارتودنسی را در چه سنی انجام دهد.

دهان و دندان

جرم به دندان آسیب می‌رساند نه جرم‌گیری

یک جراح دندان پزشک با تاکید بر این موضوع که جرم دندان محل مناسبی برای تجمع میکروبها است، گفت: این تجمع موجب التهاب لثه می‌شود. حتی جرم می‌تواند به مینای دندان آسیب برساند و باعث از دست دادن آن شود.

اطلاعات پزشکی

ضایعات دهانی را جدی بگیرید

یک جراح دندانپزشک توصیه کرد در صورت مشاهده هر گونه ضایعه دهانی زودتر به پزشک مراجعه شود تا در صورت لزوم نمونه‌برداری انجام و نوع آن تشخیص داده شده تا درمان صورت بگیرد.

دهان و دندان

مادران باردار و شیرده بلیچینگ نکنند

یک جراح دندانپزشک به زنان باردار و مادران شیرده توصیه کرد که از بلیچینگ و یا سفید کردن دندان تا پایان دوره شیردهی خودداری کنند.

دهان و دندان

استحکام لثه های جنین با مصرف ویتامین C

یک دندانپزشک با بیان اینکه جوانه های دندانی جنین،زمانی که در رحم مادر است شکل گرفته و آهکی می شود،گفت:مادران باردار باید در این دوران از مواد غذایی حاوی ویتامین های AوE ،فسفر و کلیسم که موجب استحکام بافت دندانی می شود، تحت نظارت پزشک معالج خود استفاده کنند.

دهان و دندان

راهکارهای سفید کردن دندان با کامپوزیت و لمینت

مجید رحمانی،عضو هیات علمی دانشگاه و دندانپزشک راه های سفید و مرتب کردن دندان از طریق روش هایی چون لمینت و کامپوزیت را تشریح کرد.

دهان و دندان

سفید کردن دندان های پوسیده میسر نیست

مجید رحمانی،دندانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه سفید شدن دندان‌ها تا مرز رنگ اولیه آن‌ها امکان پذیر است، کامپوزیت و لمینیت کردن را راه های مرسوم سفید کردن دندان ها عنوان کرد.

دهان و دندان

اوردنچر جایگزین مناسبی برای ایمپلنت دندان است

مجید رحمانی ،دندانپزشک روش اوردنچر را جایگزین مناسبی برای ایمپلنت کردن دندان ها دانست

دهان و دندان

راه‌های جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها

مجید رحمانی،دندانپزشک با تاکید بر لزوم استفاده همزمان از مسواک و نخ دندان، راه‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان برای افراد مختلف را متفاوت دانست.

اطلاعات پزشکی

زمان مناسب ارتودنسی برای کودکان

مریم اسدزاده جراح و دندانپزشک، بهترین زمان معاینات فک و دندان و درمان ناهنجاری‌های این ناحیه را پیش از 12 سالگی دانست.