زنان و زایمان
01 مهر 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > اخبار > زنان و زایمان > دلایلی که زنان را در رابطه خشونت آمیز نگه می‌دارد

دلایلی که زنان را در رابطه خشونت آمیز نگه می‌دارد

دلایلی که زنان را  در رابطه خشونت آمیز نگه می‌دارد

به گزارش ویزئو و به نقل از spring، بر اساس مطالعه‌ی صورت گرفته، زنان با ترکیب دلایلی چون عزت نفس پایین، گزینه های بدتر و مقدارسرمایه‌گذاری خود در رابطه، به روابط خشونت آمیز خود ادامه می‌دهند.
بسیاری از زنان علی‌رغم مورد سوءاستفاده و خشونت قرار گرفتن، ترک شخص مورد علاقه خود را مشکل می‌دانند. در این مطالعه، تنها ۱۲% از زنانی که مورد خشونت –چه روانی و چه فیزیکی- قرار گرفته بودند، طی دو ماه همسر خود را ترک کردند. بسیاری عقیده داشتند لیاقت داشتن شرایط بهتر را ندارند. اعتماد به نفس پایین این زنان گاهاً از تجربه‌ی خشونت در کودکی ناشی می‌شود. گویی این تجربه تحمل فرد را در برابر خشونت بالا برده باشد. این نتایج حاصل مطالعه بر ۳۲۳ زنی است که همگی حداقل یک بار مورد خشونت و سوءاستفاده قرار گرفته بودند؛ چه خشونت فیزیکی و چه خشونت روانی.
خشونت روانی مثلاً در قالب این موارد بود: مرا زشت یا چاق خطاب کرد .بیشتر خشونت‌های گزارش شده در این مطالعه از نوع روانی بود. نتایج نشان داد ۸۸% زنان بعد از دو ماه همچنان با همان فرد در رابطه بودند. زنانی که تجربه‌ی تنش روانی بالا دارند، احساس می‌کنند قابلیت ترک شریک عاطفی خود را ندارند. محققین متوجه شده‌اند تجربه‌ی خشونت در دوران کودکی فاکتور مهمی در این زمینه است. زنانی که چنین تجربه‌ای در کودکی داشتند، نسبت به سایرین از رابطه‌ی فعلی خود راضی‌تر بودند.
این امر قابل توجیه است. این زنان بنابر تجربیات اولیه‌ی زندگی خود، تحمل بالایی در برابر بدرفتاری دارند. مورد خشونت واقع شدن، تأثیری نامعمول بر زنان دارد. در واقع آن‌ها را تشویق به تلاش بیشتر برای حفظ رابطه می‌شوند. به بیان دیگر، هر چه زنان با خشونت روانی بیشتری مواجه می‌شوند، انرژی و تلاش بیشتری را صرف حل درگیری‌ها کرده و در نتیجه احساس می‌کنند سرمایه‌ی زیادی را صرف رابطه ‌می‌کنند. این باور نیز آن‌ها را بیشتر متمایل به حفظ رابطه و ادامه دادن به آن می‌کند.

خبرهای مشابه
آیا رابطه جنسی ماهیتا خشونت آمیز است؟
آیا رابطه جنسی ماهیتا خشونت آمیز است؟

رابطه جنسی ماهیتا فعلی خشونت آمیز است و متقابلا خشونت دارای نوعی پس زمینه‌های مرتبط با تنش‌های جنسی است.

نه به خشونت علیه زنان!
نه به خشونت علیه زنان!

زنان به شیوه‌های مختلف مورد خشونت و سوء استفاده قرار می‌گیرند؛ از آزار و خشونت فیزیکی گرفته تا سوء استفاده مالی و آزار جنسی و قاچاق. خشونت‌ها علیه زنان به هر شکلی که انجام شود، می‌تواند برای مدتی طولانی برایشان پیامدهای منفی فیزیکی یا احساسی به همراه داشته باشد.

رابطه خشونت آمیز را بشناسیم
رابطه خشونت آمیز را بشناسیم

بسیاری از زنان بدون آنکه متوجه باشند از طریق همسر و شریک زندگی خود مورد خشونت قرار می‌گیرند خشونت هایی که در دراز مدت آثار روانی خود را نشان می‌دهد.

عمل‌های زیبایی؛ خشونت زنان علیه خود
عمل‌های زیبایی؛ خشونت زنان علیه خود

يكى از شديدترين اشكال خشونت عليه خود كه برخى زنان ايرانى مرتكب مي‌شوند،اين است كه خود رادست كم مي‌گيرند.

شیب تند خشونت علیه زنان در جهان
شیب تند خشونت علیه زنان در جهان

براساس تحقیقات انجام شده از هر سه زن یک زن مورد خشونت قرار می گیرد.

خشونت های زیر پوستی!
خشونت های زیر پوستی!

اگر خودمان مراقب خودمان نباشیم لشکر زیرک خشونتِ پنهان، هر لحظه به زنانگی مان دست درازی خواهد کرد.

یک سوم مردان کشور مورد خشونت قرار می گیرند
یک سوم مردان کشور مورد خشونت قرار می گیرند

روانپزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: یک سوم مردان در کشور مورد خشونت قرار می گیرند اما این مساله از سوی رسانه ها نادیده گرفته می شود.

چگونه می‌توانیم وزن خود را ثابت نگه داریم؟
چگونه می‌توانیم وزن خود را ثابت نگه داریم؟

می‌توان با بالا برد میزان فعالیت بدنی، توجه به مقدار غذایی مصرفی و مصرف لبنیات وزن خود را ثابت نگه داشت.