سلامت روان
27 خرداد 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > مقاله > سلامت روان > زنان و شرمساری از اوج لذت جنسی

زنان و شرمساری از اوج لذت جنسی

زنان و شرمساری از اوج لذت جنسی

به گزارش ویزئو،علی رغم اینکه در جوامع مدرن بسیاری از موضوعات مربوط به تمایلات جنسی زنان آزادانه مورد بحث قرار می گیرند، اما هنوز تابوها و ممنوعیت های زیادی در رابطه با مطرح کردن این موضوعات وجود دارد. یکی از مهم ترین بحث ها مربوط به مسئله ارگاسم یا همان تجربه اوج لذت جنسی در خانم ها است. زنان به ندرت درباره جزئیات و پیچیدگی های آناتومی و عملکرد جنسی شان به مطالعه علمی می پردازند و معمولا تنها به تجارب شخصی شان اتکا می کنند.
برای برخی زنان ایجاد روابط جنسی و تجربه اوج لذت جنسی اگر غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است. و متاسفانه این موضوع با افزایش سن در خانم ها تشدید می شود و بین سنین 45 تا 64 به اوج می رسد. در بسیاری از موارد این مشکلات قابل درمان است، و زنان با کسب آگاهی و مراجعه به متخصصان مربوطه می توانند بر این مشکلات غلبه کنند، که البته این امر مستلزم آن است که زنان از بروز احساسات و دغدغه های جنسی شان احساس شرم نکنند.
متاسفانه، سابقه نابرابری های جنسیتی در اتاق خواب بسیار طولانی است و زنان همیشه در رابطه با رفع اختلالات جنسی مورد بی توجهی قرار گرفته اند. این نابرابری زمانی بیشتر خودنمایی می کند که می بینیم درمانهای تایید شده بسیاری برای درمان اختلالات جنسی در مردان وجود دارد درحالیکه این تعداد برای زنان انگشت شمار است. برخی مصاحبه های انجام شده نشان داده است بعضی از زنان در طیف سنی 30 تا 50 سال هرگز اوج لذت جنسی را تجربه نکرده اند. به عبارت دیگر 10 تا 20 درصد زنان هیچ گاه رسیدن به ارگاسم را تجربه نکرده اند. شرم از مطرح کردن مسائل جنسی در میان زنان عاملی است که آنها را از داشتن زندگی جنسی رضایتمند دور می کند.
زنان باید بدانند چه چیزی موجب ایجاد لذت در آنها می شود و به دنبال آن محل قرارگیری کلیتوریس و راه های تحریک این ناحیه را شناسایی کنند.
متاسفانه بیشتر مردان باور دارند، زنان باید از طریق مقاربت به ارگاسم برسند. درحالیکه که این باور بسیار شایع است، اما باور اشتباهی است. برخلاف باور عام، راه ها تحریک پذیری زنان از طریق ارتباطات دهانی، لمس بدن و نقاط حساس و به عبارتی معاشقه های پیش از مقاربت جنسی است. در مقایسه با عمل مقاربت جنسی، تحریک نواحی جنسی با زبان و دهان تحریک جنسی بیشتری را در فرد ایجاد می کند. بعلاوه، بسیاری از زنان اظهار می کنند از نزدیکی جسمی که از طریق مقازبت جنسی با شریک شان ایجاد می شود، بسیار لذت می برند و این لذت با هم آغوشی ایجاد شده مضاعف می شود.
به هرحال، مردان با افزایش آگاهی از آناتومی جنسی زنان و راه های تحریک پذیری آنها پیش از مقاربت جنسی می توانند نقش بسیار مهمی در به اورگاسم رساندن شریک های جنسی شان داشته باشند.

خبرهای مشابه
گرفتگی مهبل و دردناکی رابطه جنسی
گرفتگی مهبل و دردناکی رابطه جنسی

برای برخی زنان ایجاد روابط جنسی و تجربه اوج لذت جنسی اگر غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است.

ارتباط ذهن با رسیدن به اوج لذت جنسی
ارتباط ذهن با رسیدن به اوج لذت جنسی

مسئله اورگاسم در زنان علاوه بر در برگرفتن وجوه جسمی دارای وجوه روانی و مرتبط با ذهن است.

عمل جراحی هیسترکتومی موجب عدم ارگاسم نمی شود
عمل جراحی هیسترکتومی موجب عدم ارگاسم نمی شود

برداشتن رحم توانایی زن را برای داشتن ارگاسم و رسیدن به اوج لذت جنسی تحت تاثیر قرار نمی دهد.

رهایی از بیماری سرطان و لذت جنسی
رهایی از بیماری سرطان و لذت جنسی

بر خلاف تصور عام، نجات یافتگان از بیماری سرطان می توانند با کسب آگاهی های لازم از زندگی جنسی لذت بخشی بهره مند شوند.

راهکارهایی برای رهایی از افسردگی
راهکارهایی برای رهایی از افسردگی

افرادی که به افسردگی مبتلا هستند ممکن است احساس ناراحتی، اضطراب، پوچی، ناامیدی، درماندگی، بی‌ارزشی، شرمساری یا بی‌قراری داشته باشند.

عوامل تاثیرگذار در کاهش میل جنسی
عوامل تاثیرگذار در کاهش میل جنسی

اگر از زندگی جنسی خود لذت نمی برید، باید روی محرک های جنسی تان کار کنید و عواملی که موجب از بین رفتن میل جنسی در شما می شوند، را شناسایی کنید.

رعایت نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی در زنان
رعایت نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی در زنان

همان طور که داشتن روابط جنسی یک تجربه لذت بخش است، رعایت نکات بهداشتی پس از داشتن رابطه جنسی به سلامت واژینال و حفظ تحریک پذیری کمک می‌کند.

زدودن افکار منفی و لذت از رابطه جنسی
زدودن افکار منفی و لذت از رابطه جنسی

بردن تبلت و گوشی های هوشمند به تخت خواب باعث می‌شود توجه فرد به شاخه‌های مختلفی جلب شود و نه تنها رضایت جنسی نصیب او نمی‌شود، بلکه آثار روانی مخربی نیز روی شریک جنسی فرد می‌گذارد.