سلامت روان
19 مهر 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > مقاله > سلامت روان > امروز گذری به کتاب فروشی ها داشته باشید!
معرفی کتاب!

امروز گذری به کتاب فروشی ها داشته باشید!

امروز گذری به کتاب فروشی ها داشته باشید!

به گزارش ویزئو،کتاب هنر خوب زیستن نوشته رولف دوبلی پنجاه و دو میان‌بر شگفت‌انگیز به شادکامی، ثروت و موفقیت را معرفی می کند.
روی جلد این کتاب نوشته شده است: "این کتاب تفکر شما را دگرگون خواهد کرد" و در مقدمه این کتاب آمده است:
"می‌توانید این کتاب را به‌عنوان کتابی از فلسفه قدیم برای زندگی در قرن بیست و یکم توصیف کنید".
در پیش گفتار کتاب "هنر خوب زیستن" می خوانیم:
"از روزگاران قدیم، به‌عبارت دیگر از ۲۵۰۰ سال پیش و شاید قبل‌تر از آن انسان‌ها همواره از خودشان پرسیده‌اند معنای داشتن یک زندگی خوب چیست؟ چطور باید زندگی کنیم؟ اجزای تشکیل دهنده یک زندگی خوب چه هستند؟ نقش تقدیر در این میان چیست؟ نقش پول چطور؟ آیا چگونگی برخورداری از یک زندگی خوب پرسشی ذهنی یا مربوط به در پیش گرفتن نگرشی خاص است؟ یا این که مقصود از آن رسیدن به هدف‌های مشخصی در زندگی است؟ آیا بهتر است که فعالانه در جست‌وجوی شادی باشیم، یا این‌که صرفا از غم و ناراحتی دوری کنیم؟
هر نسلی به شکلی متفاوت با این پرسش‌ها مواجه می‌شود اما پاسخ‌ها همواره به‌طور اساسی مایوس کننده‌اند. چرا؟ چون ما دائما در تلاش برای رسیدن به یک اصل واحد، یک باور واحد و یک قانون واحد هستیم. در حالی که چنین نوش‌دارویی برای خوب زیستن وجود خارجی ندارد.
بنابراین اگر چنانچه نوش ‌دارویی برای خوب زیستن وجود ندارد، چطور می‌توانیم بهتر زندگی کنیم؟ چطور می‌توانیم از زندگی خود رضایت داشته باشیم؟ چطور می‌توانیم شاد بودن را تجربه کنیم؟ این‌ها سوالاتی هستند که رولف دوبلی در کتاب هنر خوب زیستن به آن‌ها پاسخ می دهد. در قسمتی از متن پشت جلد کتاب نیز آمده است:
هنر خوب زیستن مجموعه‌ ای از ابزارهای کاربردی برای یک زندگی خوب است. پنجاه و دو ترفند برای رسیدن به شادکامی – از دوری گزیدنِ بدونِ احساس گناه از فناوری‌های روز گرفته تا پرداخت سرخوشانه جریمه‌های پارک ممنوع – که هدفشان یاری به شما در رسیدن به خشنودی و شادکامی است. این نکته‌ها شاید نتوانند تضمین‌کننده یک زندگی خوب باشند، اما دست کم شانس بیشتری برای رسیدن به آن در اختیارتان می‌گذارند، چیزی که همه ما خواهانش هستیم.

خبرهای مشابه
نگاهی به کتاب غلبه بر وسواس
نگاهی به کتاب غلبه بر وسواس

کتاب " غلبه بر وسواس" از جمله کتاب هایی است که مطالعه آن می تواند فرد را در جهت درمان اختلال وسواس فکری یاری کند. این کتاب نوشته لیی براسان است.

آخر هفته خود را به مطالعه کتاب بپردازید!
آخر هفته خود را به مطالعه کتاب بپردازید!

.مطالعه کتاب "کامیابی" به شما کمک می کند فراوانی ای را که شایسته اش هستید، به دست بیاورید.

معرفی کتاب غذای روح برای نوجوانان
معرفی کتاب غذای روح برای نوجوانان

کتاب غذای روح برای نوجوانان با مقدمه دکتر علیرضا شیری مناسب همه است.

مثل فنر قابلیت ارتجاعی داشته باشید!
مثل فنر قابلیت ارتجاعی داشته باشید!

فراموش نکیند در مواجه با چالش و سختی نیز باید به زندگی ادامه دهید و این راه را پشت سر بگذارید، پس ظرفیت وجودی تان را گسترش دهید و مثل فنر قابلیت ارتجاعی داشته باشید.

رایج ترین مشکلات دهان و دندان
رایج ترین مشکلات دهان و دندان

درصورتی که متوجه ورم و چرک کردگی در اطراف دندان های تان شدید یا تب خفیفی را در بدن خود احساس کردید، شاید دچار آبسه دندان شده باشید،در این صورت مراجعه به پزشک ضروری است؛ یا حتی ممکن است نیاز به مصرف آنتی بیوتیک و یا حتی عصب کشی داشته باشید.

ریشه روانی بیماری ها را دریابید!
ریشه روانی بیماری ها را دریابید!

کتاب "شفای زندگی" نوشته لوئیز هی به ریشه روانی مشکلات جسمی و بیماری ها پرداخته است.

نگذارید دیگران از شما سوء استفاده عاطفی کنند!
نگذارید دیگران از شما سوء استفاده عاطفی کنند!

"باج گیری عاطفی" کتابی است به قلم روان درمانگری به نام سوزان فوروارد. کتاب های این روان درمانگر معمولا حاصل تجارب شخصی خودش است.

تندرستی خوردنی است!
تندرستی خوردنی است!

در کتاب "تندرستی خوردنی است" علاوه بر معرفی تنوع غذایی کشورمان، تلاش شده است دستورات غذایی با هدف اصلاح تعذیه ایرانیان شرح داده شود.