سلامت روان
15 آبان 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > مقاله > سلامت روان > بیش‌فعالی و چالش های فعالیت‌های جنسی

بیش‌فعالی و چالش های فعالیت‌های جنسی

بیش‌فعالی و چالش های فعالیت‌های جنسی

به گزارش ویزئو و به نقل از webmd، افراد مبتلا به اختلال کم توجهی_ بیش فعالی در زمینه روابط جنسی با چالش های بیشتری مواجه هستند. این افراد دارای مشکل تمرکز حین رابطه جنسی هستند و رفتارهای پرخطر جنسی در این افراد بیشتر مشاهده می شود. اختلال بیش فعالی_ کم توجهی روابط جنسی را به ویژه تا قبل از زمان تشخیص و درمان تحت تاثیرات منفی قرار می دهد.
افراد مبتلا به اختلال کم توجهی_ بیش فعالی تمرکزشان را حین رابطه جنسی از دست می دهند و حواس شان پرت مسائل فرعی می شود. این مساله می تواند باعث رنجش و عدم رضایت خاطر شریک جنسی شود. به علاوه، این تصور به وجود می آید که فرد علاقه ای به برقراری رابطه جنسی ندارد.
تغییرات ناگهانی خلق و خوی یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد مبتلا به اختلال کم توجهی_ بیش فعالی با آن دست به گریبان هستند. به عنوان مثال، ممکن است یک روز رابطه جنسی برای آنها بسیار لذت بخش باشد و تمایل زیادی به انجام آن داشته باشند، اما یک روز دیگر انجام همان فعالیت مشابه با همان کیفیت برای آنها آزاردهنده باشد.
داشتن احساساتی چون تنهایی یا عصبانیت نیز در افراد مبتلا به این اختلال نیز می تواند علاقه فرد را به داشتن رابطه جنسی کاهش دهد. این حالات روابط فرد و شریک جنسی اش را در صورت ابتلا به این اختلال با مشکلاتی مواجه می سازد.
میزان برخی هورمون ها در افراد مبتلا به اختلال کم توجهی_ بیش فعالی کم تر است و این باعث می شود رفتارهای پرخطر جنسی در آنها بیشتر دیده شود. به علاوه، برخی از ویژگی های شخصیتی در این افراد باعث می شود آنها نتوانند روابط بلند مدت داشته باشند و تعدد شریک جنسی آنها را در معرض ریسک های بالاتری قرار دهد.
صحبت کردن با شریک جنسی و آگاه سازی او از علائم و نشانه های این بیماری می تواند نقش موثری در بهبود روابط داشته باشد. شرح مشکلاتی چون دشواری در تمرکز و تحریک پذیری حین روابط جنسی می تواند شریک جنسی را از مسائل و مشکلات مربوطه مطلع سازد. در صورتیکه مبتلا به اختلال کم توجهی_ بیش فعالی هستید و برخی اوقات تمایلی به لمس شدن ندارید، این موضوع را با شریک جنسی تان در میان بگذارید و از او بخواهید زمان هایی که شما در شرایط روحی مناسبی هستید اقدام به رابطه جنسی و معاشقه با شما بنماید.
اگر توجه شما حین داشتن رابطه جنسی دائما به مسائل فرعی پرت می شود، تاریک کردن اتاق می تواند به شما در تمرکز کردن و عدم حواس پرتی کمک کند. برخی داروهایی که برای درمان این اختلال تجویز می شوند توانایی تمرکز شما را حین رابطه جنسی بالا می برند، در حالیکه در مورد برخی داروهای دیگر ممکن است شما با مصرف آنها تمایلات جنسی تان را از دست بدهید. در صورت بروز این مشکلات با پزشک خود مشورت کنید.
معاشقه پیش از انجام دخول نقش بسیار موثری در تحریک و افزایش تمرکز شما دارد و می تواند رضایت زوجین را برآورده سازد.
انجام تمرینات ورزشی نیز با کمک به تولید برخی مواد شیمیایی در بدن مثل دوپامین به افزایش تمرکز کمک می کند.
شرکت در جلسات روان درمانی نیز می تواند با ارائه راهکارهایی در بهبود روابط زوجین مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی موثر باشد.

خبرهای مشابه
تلفن های هوشمند و اختلال بیش‌فعالی
تلفن های هوشمند و اختلال بیش‌فعالی

اضافه شدن تلفن های هوشمند به عنوان یک وسیله بازی برای کودکان آنها را در معرض ابتلا به بیش فعالی قرار می‌دهد.

تاثیرات بازی‌های کامپیوتری بر بیش فعالی کودکان
تاثیرات بازی‌های کامپیوتری بر بیش فعالی کودکان

کودکانی که زمان بیشتری را به انجام بازی های کامپیوتری اختصاص می دهند، احتمال دارد که در آینده مبتلا به علائم بیش فعالی شوند.

راه های  تشخیص و درمان بیش فعالی در بزرگسالی
راه های تشخیص و درمان بیش فعالی در بزرگسالی

بزرگسالان معمولا با یک شکست عاطفی، افسردگی و عدم تمرکز برای یادگیری به روانشناس و پزشک مراجعه می‌کنند و تنها با بررسی مشاور و پزشک از سبک زندگی و کودکی فرد، بیش فعالی او تشخیص داده می‌شود.

بیش فعالی در دختران را هم جدی بگیریم
بیش فعالی در دختران را هم جدی بگیریم

اختلال بیش فعالی- کم توجهی اختلالی است که ما فکر می کنیم مربوط به پسر بچه ها است، اما برخلاف باور عام، این اختلال در میان دختربچه ها نیز رایج است، اما تشخیص داده نمی شود.

علائم بیش فعالی در بزرگسالی
علائم بیش فعالی در بزرگسالی

اختلال رشدی رفتاری یا بیش فعالی می‌تواند علائم خود را در بزرگسالی نیز نمایش دهد.

شیوع بیش‌فعالی در آمریکا و سراسر جهان
شیوع بیش‌فعالی در آمریکا و سراسر جهان

میزان بیش‌فعالی در کودکان افزایش یافته است.

ارائه خدمات کار درمانی در منزل به کودکان مبتلا به اختلال کم توجهی- بیش فعالی
ارائه خدمات کار درمانی در منزل به کودکان مبتلا به اختلال کم توجهی- بیش فعالی

کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال کم توجهی- بیش فعالی، کودکان دارای مشکلات یادگیری و کودکان مبتلا به اختلالات از جمله افراد نیازمند به خدمات کار درمانی هستند.

جمعیت کودکان بیش فعال در حال افزایش است
جمعیت کودکان بیش فعال در حال افزایش است

بیش‌فعالی به حالتی گفته می‌شود که در آن کودک به نحوی مفرط و بیش از اندازه فعال و پرجنب‌ و جوش است.