اطلاعات پزشکی
17 آبان 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > مقاله > اطلاعات پزشکی > جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی

به گزارش ویزئو و به نقل از healthline، بعضی افراد به طور مادرزادی دچار انحراف بینی هستند. در اکثر افرادی که انحراف بینی دارند یکی از مجاری بینی از دیگری کوچکتر است و این مساله می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی شود
علائم دیگر انحراف بینی معمولا شامل درد صورت و خونریزی بینی است. جراحی تنها روش درمان انحراف بینی است که به اصطلاح سپتوپلاستی گفته می شود. عمل بینی باعث می شود جریان هوا راحت تر از بینی شما عبور کند. ممکن است پزشک از شما بخواهد دو هفته قبل از جراحی مصرف یک سری داروهای خاص مانند بعضی مسکن ها و رقیق کننده های خونی را قطع کنید.
این کار برای کاهش خطر خونریزی بعد از عمل انجام می شود. اگر به داروی خاصی حساسیت دارید یا طی جراحی های قبلی خود خونریزی زیادی داشته اید پزشک خود را از این موضوع مطلع سازید. در بعضی موارد افراد تحت بیهوشی موضعی قرار می گیرند که در این حالت برای پیشگیری از درد ناحیه مورد نظر را بی حس می کنند اما در اکثر موارد بی هوشی کامل صورت میگیرد. سپتوپلاستی می تواند از 30 تا 90 دقیقه طول بکشد. در بعضی موارد به جراحیی دوم نیز نیاز خواهد بود.
عوارض و خطرات سپتوپلاستی نادر هستند اما میتواند شامل موارد زیر باشد:
خون ریزی
زخم
سوراخ شدن سپتوم، که زمانی که حفره ای در سپتوم شکل می گیرد ایجاد می شود
تغییر شکل بینی
تغییر رنگ بینی
کاهش حس بویایی

خونریزی بیش از حد و عفونت احتمال خطرات هر جراحی را ممکن می سازد. تمیز نگه داشتن بینی و شستن مرتب دست ها اغلب می تواند این خطرات را کاهش دهد. سپتوپلاستی عمدتا یک جراحی سرپایی ارزیابی می شود مگر اینکه عوارض عمده ای داشته باشد. این بدان معنی است که وقتی بیهوشی از بین می رود، شما قادر خواهید بود که در همان روز به به خانه برگردید. بینی متورم، دردناک و پانسمان شده با پنبه برای کنترل خونریزی است. پانسمان می تواند یک یا دو روز پس از جراحی برداشته شود. پزشک شما همچنین داروهای ضد درد را در صورت نیاز تجویز می کند. شما همچنین باید فعالیت بدنی خود را چندین هفته پس از جراحی محدود کنید تا تورم به حداقل برسد و بهبودی حاصل شود. فعالیت های بدنی شامل ورزش های سنگین است زیرا این فعالیت ها می تواند فشار خون شما را افزایش دهد و منجر به خونریزی شدید شود.


نکاتی برای بهبودی سریع تر عبارتند از: 

• بالا بردن سر خود در شب برای کمک به کاهش تورم
• حداقل سه روز پس از جراحی بینی از بینی نفس نکسید
• پوشیدن پیراهن هایی که جلوی آن ها دکمه دارد. بنابراین شما نباید لباس را روی سر خود بکشید.

زخم بینی معمولا سریع بهبود پیدا می کند و در مدت کوتاهی پس از عمل تنفس بهتر خواهد شد. با این حال، روند بهبود کلی می تواند کند باشد. غضروف و دیگر بافت های بینی می تواند تا یک سال طول بکشد تا کاملا به شکل جدیدی برسد.

خبرهای مشابه
جراحی بینی در صدر عمل‌های زیبایی
جراحی بینی در صدر عمل‌های زیبایی

بر اساس برخی بررسی‌ها جراحی بینی در صدر جراحی‌های زیبایی‌های کشور است و همراه با آن تزریق بوتاکس و فیلر شایع‌ترین جراحی ها را در این زمینه به خود اختصاص می‌دهند.

اسکولیوز؛ انحراف ستون فقرات
اسکولیوز؛ انحراف ستون فقرات

اسکولیوز بیماری انحراف ستون فقرات است که براساس عامل وراث، شیوع آن در زنان بیش از مردان است.

راهکارهای رهایی از گرفتگی بینی
راهکارهای رهایی از گرفتگی بینی

زمانی که رگ‌های خونی درون بینی ورم می‌کنند و بافت‌های درونی دچار التهاب می‌شود، بینی ما می‌گیرد و کیپ می‌شود که تنفس و صجبت کردن را برای ما دشوار می‌سازد.

عوارض عمل جراحی بای پس معده
عوارض عمل جراحی بای پس معده

عمل‌های جراحی برای درمان چاقی مثل عمل بای پس معده تغییراتی در سیستم گوارشی به وجود می‌آورند. انجام این عمل‌های جراحی باعث می‌شود ظرفیت معده شما کاهش پیدا کند و حجم کمی از غذا و کالری را پذیرا باشد.

کاهش خطر لختگی خون بعد از جراحی زانو با آسپرین
کاهش خطر لختگی خون بعد از جراحی زانو با آسپرین

 مصرف آسپرین پس از جراحی زانو به تنهایی خطر لختگی خون پس از جراحی زانو را حدود ۱.۱۶ درصد کاهش می‌دهد.

دردناک‌ترین جراحی‌ها را بشناسید
دردناک‌ترین جراحی‌ها را بشناسید

جراحی‌های بزرگ همیشه دردناکتر از جراحی‌های کوچک نیستند که این امر می‌تواند به دلیل نوع و میزان داروهایی که پس از آن به فرد داده می‌شود، باشد.

احتمال پیش‌بینی حمله قلبی
احتمال پیش‌بینی حمله قلبی

احتمال دارد که بتوان حمله قلبی را با انجام یک تست ژنتیکی پیش‌بینی کرد.

چگونه خوش بینی بر خطر ابتلا به دیابت تاثیر می‌گذارد؟
چگونه خوش بینی بر خطر ابتلا به دیابت تاثیر می‌گذارد؟

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که خوش بینی ممکن است اثر محافظتی بر دیابت نوع ۲ در زنان یائسه داشته باشد.