اطلاعات عمومی
25 آذر 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > مقاله > اطلاعات عمومی > روانشناسی حمام کردن

روانشناسی حمام کردن

روانشناسی حمام کردن

به نقل از بهداشت نیوز، اگر در حمام اول از همه سراغ صورت تان می روید، یعنی اهمیت زیادی برایتان دارد که از نظر دیگران چطور به نظر برسید. از آنجایی که صورت اولین جایی است که به چشم می آید، شما می خواهید بیشترین مراقبت را از آن داشته باشید.

شما همیشه نگران افکار دیگران درباره ی خودتان هستید و گاهی هم احساس یأس یا اضطراب و احتمالا خجالت می کنید. برای چنین افرادی بسیار سخت است که چیز بدی در مورد خودشان بشنوند.

اگر از آن دست افرادی هستید که اول پاهای خود را می شویند، شما شخص متواضعی هستید و رفتار خودمانی ای دارید. اما این مسأله وجه دیگری هم دارد. دست ها یا پاها سمبل قدرت و اراده هم هستند. بنابراین، اگر آن ها را اول از همه می شویید، این مسأله نشان می دهد که شما هیچ ترسی از اعلام انتخاب هایتان ندارید. شما یا از چیزی یا متنفرید یا شیفته اش هستید.

اگر اول زیر بغل تان را می شویید، به احتمال زیاد در گروه های اجتماعی خود، به قابل اعتماد و رازدار بودن مشهور هستید. علاوه بر این ها، شما واهمه ای از سخت کار کردن ندارید.

اگر اول از همه، قسمت های خصوصی بدن تان را می شویید، شما احتمالا شخص بسیار خجالتی ای هستید. چنین افرادی درون گرا هستند یا اعتماد به نفس پایینی دارند. شما در جمع ها توجه زیادی را به خود جلب نمی کنید. با این حال، کسانی که شما را از نزدیک می شناسند می گویند که شما شریف ترین آدم دنیا هستید. شما به سختی می توانید حق تان را بگیرید و اغلب دست از تلاش برای آن بر می دارید، با این حال، دوستان نزدیک تان در کنار شما احساس راحتی می کنند.

اگر متوجه شده اید که در حمام اول سراغ قفسه ی سینه تان می روید، به طور قطع آدم با اعتماد به نفسی هستید و از توانایی های خود مطمئن هستید. شما شخصی اهل عمل و بسیار رک هستید. چنین افرادی اراده ی زیادی دارند و به ندرت دچار سردرگمی می شوند. شما دوست دارید مستقل باشید و دیگران به خاطر این ویژگی تحسین تان می کنند.

اگر اول سر یا موهایتان را می شویید، از آن دست افرادی هستید که نظم و ترتیب را دوست دارند. بالاترین قسمت بدن معمولا نشان دهنده ی قدرت است و اگر آن را اول از همه می شویید، این مسأله نشان می دهد شما در مورد هر چیزی نظر قاطعانه ای دارید و معتقدید باید واقع بین بود. علاوه بر این، شما زمان تان را خیلی خوب مدیریت می کنید و به وقت شناس بودن معروفید. شما هنگام انتخاب دوست، اغلب عقل و منطق را به ثروت ترجیح می دهید.

سختکوش ترین آدم ها در حمام اغلب ابتدا سراغ گردن و شانه های خود می روند. شانه ها نمادی از باری هستند که بر روی دوش تان احساس می کنید. شما می خواهید به بهترین هر چیزی برسید و این مسأله باعث می شود بار سنگینی روی خودتان احساس کنید، بنابراین با شستن شانه هایتان می خواهید خود را از سنگینی این بار خلاص کنید. شما شخصی مثبت اندیش، جاه طلب و با اراده هستید و از دیگران هم انتظار دارید همینطور باشند. شما بسیار رقابت جو هستید و می خواهید همیشه یک قدم جلوتر از بقیه باشید.

پشت بدن نمادی از هوشیاری است. چون ستون فقرات و دستگاه عصبی در ناحیه ی پشت قرار دارند و آن ها نقش مهمی در عملکرد مغز دارند. اگر پشت تان را اول از همه می شویید، این مسأله نشان دهنده ی ذات محتاط شما است. شما همیشه به شدت محتاط هستید و به دیگران راحت اعتماد نمی کنید.

شما عادت دارید هر مسأله ای را عمیقاً کندوکاو کرده و با دقت تصمیم گیری کنید. تنهایی برای افرادی مثل شما نه اوقاتی ناخوشایند، بلکه فرصتی برای لذت بردن از زمانی است که صرف خودتان می کنید.

خبرهای مشابه
هر روز حمام نکنید
هر روز حمام نکنید

زیاد حمام کردن و زدن زیاد صابون به پوست خوب نیست، ولی به سختی می توان افراد را متقاعد کرد که از صابون باید زمانی استفاده کنند که واقعا لازم است.

میکروب‌هایی که با ما حمام می‌کنند
میکروب‌هایی که با ما حمام می‌کنند

سر دوش‌های حمام محل مناسبی برای رشد میکروب‌ها هستند.

روش های درمان نفخ معده
روش های درمان نفخ معده

پیاده روی روزانه، حمام کردن و اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی از راهکارهای مبارزه با نفخ معده است.

موسیقی را از زندگی خود جدا نکنیم
موسیقی را از زندگی خود جدا نکنیم

تحقیقات درباره فواید موسیقی از نظر علمی نشان داده که موسیقی درمانی در روانشناسی فایده‌های زیاد و مختلفی هم دارد.

گرفتن عکس‌های سلفی می‌تواند به عنوان یک اختلال روانی شناخته شود!
گرفتن عکس‌های سلفی می‌تواند به عنوان یک اختلال روانی شناخته شود!

از دیدگاه روانشناسی گرفتن عکس‌های سلفی این اختیار را به شخص می‌دهد که فردیت‌ خود را از طریق صفحات مجازی به نمایش بگذارد.

خطر آب مروارید با حمام آفتاب
خطر آب مروارید با حمام آفتاب

آسیب‌های چشمی، افزایش خطر ‌آب‌مروارید، تضعیف سیستم ایمنی بدن و افزایش عفونت‌هایی مانندعفونت‌های قارچی از نتایج ساعت های متمادی قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

سفید کردن دندان های پوسیده میسر نیست
سفید کردن دندان های پوسیده میسر نیست

مجید رحمانی،دندانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه سفید شدن دندان‌ها تا مرز رنگ اولیه آن‌ها امکان پذیر است، کامپوزیت و لمینیت کردن را راه های مرسوم سفید کردن دندان ها عنوان کرد.

تاثیر زندگی سراسر کار بر سلامت روان
تاثیر زندگی سراسر کار بر سلامت روان

جهانی را تصور کنید که کار تمام وجوه آن را در بر گرفته است و تمام امور مطیع کار هستند. در این صورت دیگر جنبه های زندگی مثل بازی کردن،موزیک گوش کردن، عاشق شدن، مهمانی و جشن گرفتن همگی جای خودشان را به کار کردن بدهند.