معرفی کتاب و فیلم
01 دی 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > مقاله > معرفی کتاب و فیلم > نگاهی به فیلم سینمایی هندی و هرمز
معرفی فیلم

نگاهی به فیلم سینمایی هندی و هرمز

نگاهی به فیلم سینمایی هندی و هرمز

به گزارش ویزئو، فیلم سینمایی هندی و هرمز به کارگردانی عباس امینی، روایتگر زندگی دو نوجوانی است که طبق سنت مردم جزیره هرمز در خلیج فارس و به خاطر مشکلات مالی به عقد هم در می آیند. هندی سیزده ساله و هرمز شانزده ساله که هیچ پیش زمینه ای در رابطه با مسائل زناشویی ندارند، دچار مشکلاتی می شوند. ناآگاهی این دو نوجوان درباره چگونگی روابط جنسی، روش های پیشگیری از بارداری و نحوه مواجه با مشکلات زندگی زناشویی باعث می شود این زوج نوجوان با مشکلات زیادی روبه‌رو شوند. مسائل و مشکلات مالی که هرمز شانزده ساله به‌تنهایی نمی تواند از پس آنها برآید او را وارد بازی های پیچیده ای می کند که از توان او خارج است.

طبق برخی آمارها بیست و چهار درصد ازدواج ها در ایران مربوط به کودکان است. در سال ۹۳ اعلام شد که ۱۵ هزار کودک مطلقه داریم که ۱۳ هزار نفر از آنها مربوط به کودکان [نوجوانان] ۱۵ تا ۱۸ سال و بقیه زیر ۱۵ سال هستند. قبل از انقلاب اسلامی ایران، سن ازدواج برای دختران ۱۸ و برای پسران ۲۰ سال بود. اما پس از انقلاب این قانون در سال ۱۳۶۱ خورشیدی تغییر کرد. سن ازدواج دختران ۹ سال و پسران به ۱۵ سال رسید.

خبرهای مشابه
معرفی فیلم من، تانیا هستم
معرفی فیلم من، تانیا هستم

فیلم I-tonya (من، تونیا هستم)، فیلمی است که هر پدر و مادری که زیاد دعوا میکنند یا قصد دارند طلاق بگیرند ، باید ببینند. هرکسی که تله بی ارزشی دارد و بزرگ شده یک خانه پر از دعوا و کتک بوده ، لازم است این فیلم را ببیند تا به خودش کمک کند.

معرفی فیلم اعجوبه
معرفی فیلم اعجوبه

مبتلایان به بیماری سندرم تریچر کالینز برخلاف سایر سندرم های مادرزادی معمولا مشکل ذهنی یا اسکلتی ندارند و میتوانند افراد مؤثری برای جامعه باشند.

نگاهی به کتاب غلبه بر وسواس
نگاهی به کتاب غلبه بر وسواس

کتاب " غلبه بر وسواس" از جمله کتاب هایی است که مطالعه آن می تواند فرد را در جهت درمان اختلال وسواس فکری یاری کند. این کتاب نوشته لیی براسان است.

نگاهی به کتاب درباره خوب بودن
نگاهی به کتاب درباره خوب بودن

امروز سری به کتاب فروشی ها بزنیم.

آخر هفته خود را به مطالعه کتاب بپردازید!
آخر هفته خود را به مطالعه کتاب بپردازید!

.مطالعه کتاب "کامیابی" به شما کمک می کند فراوانی ای را که شایسته اش هستید، به دست بیاورید.

معرفی کتاب غذای روح برای نوجوانان
معرفی کتاب غذای روح برای نوجوانان

کتاب غذای روح برای نوجوانان با مقدمه دکتر علیرضا شیری مناسب همه است.

طب سنتی را نادیده نگیریم!
طب سنتی را نادیده نگیریم!

گیاهان دارویی می توانند شفابخش باشند!

تا زمانی که زندگی هست، امید هم هست
تا زمانی که زندگی هست، امید هم هست

«تئوری همه‌چیز» روایت‌گر زندگی پر فراز و نشیب و مهم یکی از مهم‌ترین دانشمندان جهان یعنی استیون هاوکینگ بزرگ است. قصه‌ی مرد شکست‌ناپذیری که به خاطر یک بیماری عجیب و غریب تمام اعضای بدنش را آرام‌آرام از دست داد اما با ذهنش، به تمام چیزهایی که از این جهان می‌خواست رسید و دانسته‌ها و تئوری‌هایی را به بشر بخشید که بدون شک در شکل‌گیری تفکرات خیلی از آدم‌ها نسبت به جهان پیرامون‌شان، تاثیرگذار بوده و هستند.