اطلاعات پزشکی
08 اسفند 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > اخبار > اطلاعات پزشکی > فشارخونی‌ها بلوبری بخورند

فشارخونی‌ها بلوبری بخورند

فشارخونی‌ها بلوبری بخورند

به گزارش ویزئو و به نقل از medicalnewstoday، یک مطالعه‌ی جدید دو قسمته مشخص کرده است که ترکیبات فیتوشیمیایی که باعث ایجاد رنگ آبی بلوبری می‌شود، می‌تواند به طور چشمگیری سلامت قلبی-عروقی را تقویت کند.

فشار خون بالا به دلیل این که علائم قابل ملاحظه‌ای را در مراحل اولیه نشان نمی‌دهد، “قاتل خاموش” نامیده می‌شود و در ایالات متحده تقریبا ۱ نفر از هر ۳ بزرگسال را درگیر می‌کند.

این وضعیت منجر به فشار بر سیستم قلبی-عروقی می‌شود که در دراز مدت ممکن است منجر به نارسایی قلبی، سکته قلبی و نارسایی کلیه شود.

موسسه‌ی ملی سلامت (NIH) پیشنهاد می‌کند که افراد دارای فشار خون، با خوردن غذاهای سالم، ورزش، سیگار نکشیدن و داشتن وزن سالم، وضعیت خود را کنترل کنند.

در کنار بروکلی، اسفناج، حبوبات و ماهی، انواع توت‌ها نیز به دلیل داشتن پلی‌فنول‌های آنتی‌اکسیدان می‌توانند بیماری قلبی را کاهش دهند.

 متخصصان مشاهده کردند که مصرف روزانه ۲۰۰ گرم بلوبری برای مدت زمان یک ماه کاهش پنج میلی‌متر جیوه فشارخون را به همراه داشته‌ است. متخصصان خاطر نشان کردند که این میزان کاهش فشارخون معمولا از طریق مصرف دارو امکان‌پذیر است.

خبرهای مشابه
تاثیرات ژنتیک بر چاقی و لاغری
تاثیرات ژنتیک بر چاقی و لاغری

چرا برخی افراد بر خلاف تلاش های بسیاری که انجام می‌دهند موفق به کاهش وزن نمی‌شوند در حالی که  افرادی هستند که می‌توانند هرچه دوست دارند بخورند ولی لاغر بمانند؟ یک  تحقیق جدید، ژنتیک را به عنوان جواب احتمالی این سوال پیشنهاد می‌کند.

دیالیزی‌ها سبزیجات و میوه بخورند!
دیالیزی‌ها سبزیجات و میوه بخورند!

يافته های مطالعاتی نشان می دهد مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با کاهش ریسک مرگ زودهنگام در بیماران دیالیزی مرتبط است.

مسمومیت عامل فشارخون بارداری
مسمومیت عامل فشارخون بارداری

افزیش فشارخون در اثر بارداری که معمولا بعد از هفته بیستم بارداری اتفاق می‌افتد، در مادرانی که سابقه هیچگونه فشارخونی نداشته اند را مسمومیت بارداری می نامند.

فشارخونی‌ ها از هوای سرد دوری کنند
فشارخونی‌ ها از هوای سرد دوری کنند

در فصل تابستان، تعداد افرادی که پاسخ مناسب به درمان ضد فشار خون داشته‌اند ، حدود ۹ درصد بیشتر از فصل زمستان بوده است.

فشارخونی‌ها نوشیدنی الکلی نخورند!
فشارخونی‌ها نوشیدنی الکلی نخورند!

صرف بیش از سه نوشیدنی الکلی در هر بار، به صورت موقت فشار خون شما را افزایش می‌دهد، اما مصرف نوشیدنی‌های الکلی به طور مکرر منجر به افزایش فشار خون به طور طولانی مدت می‌شود.

سهیل گوهری:  ام اس، بیماری شهرهای مدرن
سهیل گوهری: ام اس، بیماری شهرهای مدرن

علت دقیق بیماری ام اس هنوز شناخته نشده و دانشمندان هنوز نمی‌دانند که چه عواملی باعث حمله سیستم ایمنی به بافت های سیستم عصبی می‌شود و ازسوی دیگر درمان قطعی نیز برای این بیماری وجود ندارد.

تقویت حافظه با خواب
تقویت حافظه با خواب

بررسی محققان آمریکایی نشان می دهد که می‌‌توان خوابید و یاد گرفت.

۶ روش برای درمان خانگی خس خس سینه
۶ روش برای درمان خانگی خس خس سینه

خس خس سینه وضعیتی است که دراثر دم یا بازدم صدایی شبیه به صدای سوت‌زدن از فرد شنیده می‌شود. این موضوع ناشی از تنگ‌شدن راه‌های تنفسی است.