سلامت روان
10 تیر 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > اخبار > سلامت روان > تعداد و دفعات یک رابطه جنسی پرشور

تعداد و دفعات یک رابطه جنسی پرشور

تعداد و دفعات یک رابطه جنسی پرشور

به گزارش ویزئو، اگرچه افراد فکر می کنند هرچه تعداد دفعات برقراری روابط جنسی شان بیشتر باشد، احساس شادی و نشاط بیشتری دارند، برخی مطالعات نشان داده اند با افزایش دفعات رابطه جنسی این عمل به یک تجربه تکراری تبدیل می شود.
داشتن یک بار رابطه جنسی در هفته می تواند تجربه هیجان انگیزی باشد و از تبدیل شدن رابطه جنسی به یک تجربه تکراری و روتین جلوگیری کند. روابط جنسی به دلیل رضایتی که در فرد ایجاد می کند منجر به احساس شادی در او می شود و کمک شایانی به استحکام روابط می کنند. کیفیت روابط جنسی نیز یکی از مهم ترین شاخص هایی است که میزان شادی فرد را در زندگی نشان می دهد. اگرچه برقراری رابطه جنسی بیش از یک بار در هفته بد نیست و تاثیرات منفی ندارد اما داشتن تنها یک بار رابطه جنسی در هفته موجب استحکام بیشتر و بهتر رابطه می شود.

نمی توان به طور قطع گفت داشتن روابط جنسی منجر به احساس شادی و نشاط بیشتر می شود یا شادی و نشاط در فرد موجب گرایش بیشتر او به برقراری رابطه می شود. اما می توان گفت سکس و احساس شادی رابطه مستقیمی با هم دارند.
تعداد و دفعات رابطه جنسی نیز در افراد مختلف،متفاوت است.شاید داشتن یک بار رابطه جنسی در هفته برای یک فرد کافی باشد و انرژی و نشاط کافی را در او به وجود بیاورد، اما در مورد فرد دیگر شاید دفعات بیشتر یا حتی کم تر اثر بخش تر باشد. به هرحال، داشتن رابطه جنسی مثل سایر فعالیت های روزانه نیست که بتوان برای آن برنامه ریزی کرد یا ساعت و روزی خاصی برای انجام آن تعیین کرد. همه زوج ها در هر سن و سال باید زمانی را به با هم بودن و داشتن زمان های خصوصی اختصاص دهند. فرقی نمی کند چند سال از زندگی مشترک می گذرد و چقدر درگیر مسائل شغلی، کاری و مسائل مربوط به فرزندان هستید، داشتن روابط جنسی و سپری کردن زمان های خاص بدون حضور دوست، فرزند و سایر اعضای خانواده برای استحکام روابط زوجین لازم و ضروری است.

خبرهای مشابه
ریشه های اعتیاد جنسی در اضطراب فردی
ریشه های اعتیاد جنسی در اضطراب فردی

یک روانشناس معتقد است:افرادی که در دستیابی به آرامش و تعادل در زندگی روزمره شان با اختلالاتی مواجه هستند سعی می کنند تا با تکرار دفعات رابطه جنسی خود این مشکل را حل کنند.؛این حالت ارتباطی به نیاز فیولوژیک افراد نداشته و برای رفع اضطراب فرد صورت می گیرد.

علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زنان
علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زنان

خونریزی پس از برقراری رابطه جنسی ناشی از دلایل زیادی است. یکی از علت های خونریزی پس از رابطه جنسی اقدام به داشتن رابطه حین دوران قاعدگی است.

نوجوانی پرشور و حرارتی داشته باشیم
نوجوانی پرشور و حرارتی داشته باشیم

چانچه‌ فرد دوره نوجوانی همراه با شادی و انبساط خاطری را سپری نکرده باشد طبیعتا نمی‌تواند دوران جوانی و بزرگسالی سالمی داشته باشد.

احساس ناخوشایند بعد از رابطه جنسی
احساس ناخوشایند بعد از رابطه جنسی

تجربیات تلخ در گذشته افراد، ترشح هورمن اکسی‌توسین بعد از رابطه جنسی و داشتن رابطه برای مبارزه با اختلافات و مشکلات می‎تواند باعث اندوه پساآمیزیشی در افراد به خصوص زنان شود.

نکاتی درباره خونریزی پس از رابطه جنسی
نکاتی درباره خونریزی پس از رابطه جنسی

یکی از علت های خونریزی پس از رابطه جنسی داشتن رابطه در دوران قاعدگی است.

رعایت نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی در زنان
رعایت نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی در زنان

همان طور که داشتن روابط جنسی یک تجربه لذت بخش است، رعایت نکات بهداشتی پس از داشتن رابطه جنسی به سلامت واژینال و حفظ تحریک پذیری کمک می‌کند.

آیا رابطه جنسی ماهیتا خشونت آمیز است؟
آیا رابطه جنسی ماهیتا خشونت آمیز است؟

رابطه جنسی ماهیتا فعلی خشونت آمیز است و متقابلا خشونت دارای نوعی پس زمینه‌های مرتبط با تنش‌های جنسی است.

توصیه هایی برای افزایش اسپرم در مردان
توصیه هایی برای افزایش اسپرم در مردان

مطالعات نشان داده اند تغییر عادات غذایی و سبک زندگی می تواند تعداد و کیفیت اسپرم را در مردان تحت تاثیر قرار دهد. مصرف برخی خوراکی ها و مکمل ها ی غذایی و پرهیز از مصرف برخی خوراکی ها در افزایش تعداد اسپرم در مردان موثر است.