سلامت روان
25 تیر 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > اخبار > سلامت روان > اعتیاد به رابطه جنسی بیماری است
سازمان بهداشت جهانی خبر داد:

اعتیاد به رابطه جنسی بیماری است

اعتیاد به رابطه جنسی بیماری است

به گزارش ویزئو،سازمان بهداشت جهانی،هدف از به رسمیت شناختن "اعتیاد به رابطه جنسی" به عنوان بیماری را معرفی یک استاندارد مرجع برای تشخیص این بیماری و همچنین درمان آن با پشتیبانی بیمه‌‌های خدمات‌ درمانی عنوان کرده است.

ژوفری رید، کارشناسان این سازمان می‌گوید: «ما هنوز شواهد کافی در اختیار نداریم که نشان دهد اعتیاد به رابطه جنسی، مانند اعتیاد به الکل یا هروئین شکل می‌گیرد.»

وی به خبرگزاری فرانسه گفته است افرادی که دچار این اختلال روانی هستند، حس می‌کنند که نمی‌تواند رفتار جنسی خود را کنترل کنند و از این مسئله رنج می‌برند.

سازمان بهداشت جهانی تأکید کرده است که پذیرش "اعتیاد به رابطه جنسی" به عنوان بیماری به هیچ‌عنوان نباید برای توجیه خشونت جنسی استفاده شود.

ژوفری رید هم تاکید می کند: «اقدام سازمان بهداشت جهانی به هیچ‌وجه سوءاستفاده یا تجاوز جنسی را توجیه نمی‌کند، در چنین مواردی فرد تصمیم گرفته که مرتکب جرم شود.»

خبرهای مشابه
اختلالات شخصیتی در کمین معتادین شبکه های مجازی
اختلالات شخصیتی در کمین معتادین شبکه های مجازی

یک روانشناس با بیان اینکه اعتیاد به شبکه های مجازی از اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد جنسی خطرناک تر است،گفت:این شکل از اعتیاد موجب اختلالات رفتاری و شخصیتی جدی در فرد می شود.

اعتیاد جنسی ریشه در ناکامی های  دوران نوجوانی دارد
اعتیاد جنسی ریشه در ناکامی های دوران نوجوانی دارد

یک روانشناس معتقد است: بخشی از رفتارهای جنسی در نوجوانی طبیعی است. اما اگر این رفتارها در نوجوانی به صورت اعتیاد گونه بوده و تحت درمان هم قرار نگیرند منجر به اعتیاد جنسی در جوانی و بزرگسالی خواهد شد.

اعتیاد جنسی و راه های درمان آن
اعتیاد جنسی و راه های درمان آن

یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده معتقد است که استرس، اضطراب و اختلال در سطح هورمون‌ها می‌تواند از عوامل تاثیر گذار بر اعتیاد جنسی باشد و نوع درمان و مدت زمان آن نیز بستگی به مدتی دارد که فرد به روابط جنسی اعتیاد داشته است.

علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زنان
علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زنان

خونریزی پس از برقراری رابطه جنسی ناشی از دلایل زیادی است. یکی از علت های خونریزی پس از رابطه جنسی اقدام به داشتن رابطه حین دوران قاعدگی است.

رفتارهای جنسی نوجوانان ؛مشکلات و نگرانی ها
رفتارهای جنسی نوجوانان ؛مشکلات و نگرانی ها

سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده با اشاره به اینکه اعتیاد جنسی در هر دوران از زندگی متفاوت است، گفت : اگر فرد نوجوانی مبتلا به اختلال اعتیاد جنسی است، اطرافیان او باید از این موضوع آگاهی پیدا کرده و برای حل آن چاره‌ای بیندیشند.

اضطراب عامل اعتیاد جنسی
اضطراب عامل اعتیاد جنسی

به گفته سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده، فرد مبتلا به اعتیاد جنسی برای رفع اضطراب خود به سکس رو می‌آورد و زمانیکه به رضایت کافی در روابط جنسی خود نرسد دچار ناکامی و استرس می‌شود.

عادت را با اعتیاد اشتباه نگیرید!
عادت را با اعتیاد اشتباه نگیرید!

سارا گلستانی روانشناس در خصوص تفاوت اعتیاد و عادت گفت: عادت به انجام کاری انرژی زیادی از فرد نمی‌گیرد چرا که او در انجام آن مهارت دارد ولی اعتیاد زمانی رخ می‌دهد که فرد در صورت انجام ندادن کاری، دچار اختلال رفتاری می‌شود چرا که مجبور به انجام آن است.

نکاتی درباره خونریزی پس از رابطه جنسی
نکاتی درباره خونریزی پس از رابطه جنسی

یکی از علت های خونریزی پس از رابطه جنسی داشتن رابطه در دوران قاعدگی است.