سلامت روان
25 تیر 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > مقاله > سلامت روان > مزایای رابطه جنسی صبحگاهی

مزایای رابطه جنسی صبحگاهی

مزایای رابطه جنسی صبحگاهی

به گزارش ویزئو، داشتن رابطه جنسی صبحگاهی شما را برای داشتن یک روز کاری سخت آماده می کند، انرژی شما را افزایش داده و استرس تان را کاهش می دهد. رسیدن به اورگاسم خلق و خوی فرد را تقویت می کند و موجب صمیمیت بیشتر رابطه بین زن و شوهر می شود.
دلایل زیادی وجود دارد که اثبات می کند رابطه جنسی صبحگاهی می تواند به تقویت خلق و خوی فرد و سلامت روانی او کمک کند.

1. فرد به هنگام صبح از تحریک پذیری بیشتری برخوردار است و بدن آمادگی بهتری برای برقراری رابطه جنسی دارد؛میزان هورمون های استروژن و تستوسترون در هنگام صبح به اوج خود می رسد و از طرفی شور جنسی تحت تاثیر این هورمون ها قرار دارد و هر چه سطح این هورمون ها بالاتر باشد، فرد از شور و نشاط بیشتری برخوردار است. بالا بودن سطح تستوسترون موجب می شود تحریک پذیری جنس مخالف بیشتر شود و عملکرد جنسی بهبود یابد. بعلاوه، سطح بالای تستوسترون می تواند قدرت نعوظ را در مردان افزایش دهد.
2. داشتن رابطه جنسی صبحگاهی شما را به شریک جنسی تان نزدیک تر می کند. رابطه جنسی منجر به تولید اکسی‌توسین (هورمونی که در پستانداران وجود دارد و نقش اساسی در ارتباط عاشقانه و تولید مثل دارد) می شود. این هورمون در حین رابطه جنسی تولید شده و منجر به صمیمیت بیشتر با شریک جنسی می شود.
3. اگر می خواهید از شر استرس و نگرانی های صبحگاهی رها شوید به برقراری رابطه جنسی صبحگاهی به عنوان یک راه حل مفید فکر کنید. انجام فعالیت های لذت بخش سطح هورمون استرس را کاهش می دهد. داشتن رابطه جنسی صبحگاهی هیجان را در فرد به اوج می رساند و انرژی فرد را تا پایان روز تامین می کند.
4. رابطه جنسی صبحگاهی به تولید اندورفین (مسکن‌های طبیعی بدن که از غدد مخاطی و هیپوتالاموس ترشح می‌شوند و اثر اصلی آنها تسکین درد است) منجر می شود و به دنبال آن موجب تقویت خلق و خو می شود.
5. بعلاوه، با انجام رابطه جنسی هر دقیقه پنج کالری سوزانده می شود .انجام رابطه جنسی صبحگاهی مثل این است که به ورزش صبحگاهی برویم.
6. از دیگر مزایای داشتن رابطه جنسی صبحگاهی تقویت قوای ذهنی است.
7. برخی تحقیقات نشان داده اند داشتن رابطه جنسی صبحگاهی منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و بدن شما را در برابر باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکروب ها محافظت می کند.
8. بعلاوه، رابطه جنسی با آزاد کردن اکسیتوسین، آندورفین بتا و سایر مولکول های ضد التهابی موجب جوان سازی پوست می شود. برخی مطالعات نشان داده اند افرادی که حداقل سه بار در هفته رابطه جنسی دارند، بسیار جوان تر از هم سن وسال های خود به نظر می رسند.

خبرهای مشابه
علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زنان
علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زنان

خونریزی پس از برقراری رابطه جنسی ناشی از دلایل زیادی است. یکی از علت های خونریزی پس از رابطه جنسی اقدام به داشتن رابطه حین دوران قاعدگی است.

دلایل سردرد صبحگاهی
دلایل سردرد صبحگاهی

نیمی از سردردهای صبحگاهی در بازه زمانی  4 تا 9 صبح رخ می دهد و 30 تا 50 درصد از افراد مبتلا ،اختلال خواب را همراه با آن تجربه می کنند.

احساس ناخوشایند بعد از رابطه جنسی
احساس ناخوشایند بعد از رابطه جنسی

تجربیات تلخ در گذشته افراد، ترشح هورمن اکسی‌توسین بعد از رابطه جنسی و داشتن رابطه برای مبارزه با اختلافات و مشکلات می‎تواند باعث اندوه پساآمیزیشی در افراد به خصوص زنان شود.

نکاتی درباره خونریزی پس از رابطه جنسی
نکاتی درباره خونریزی پس از رابطه جنسی

یکی از علت های خونریزی پس از رابطه جنسی داشتن رابطه در دوران قاعدگی است.

رعایت نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی در زنان
رعایت نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی در زنان

همان طور که داشتن روابط جنسی یک تجربه لذت بخش است، رعایت نکات بهداشتی پس از داشتن رابطه جنسی به سلامت واژینال و حفظ تحریک پذیری کمک می‌کند.

آیا رابطه جنسی ماهیتا خشونت آمیز است؟
آیا رابطه جنسی ماهیتا خشونت آمیز است؟

رابطه جنسی ماهیتا فعلی خشونت آمیز است و متقابلا خشونت دارای نوعی پس زمینه‌های مرتبط با تنش‌های جنسی است.

پدوفیلی ؛ میلی جنسی به کودکان
پدوفیلی ؛ میلی جنسی به کودکان

پدوفیلی یا میل جنسی به کودکان ،نوعی انحراف جنسی است که در آن فرد در مواجهه با برخی تصورات و تخیلات دچار برانگیختگی و رضایت جنسی می‌شود و دست به رفتارهای جنسی نابهنجار و شدید می‌زند.

پرخوری عامل فشار خون بالاست
پرخوری عامل فشار خون بالاست

یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه علائم پرفشاری خون در طب رایج، سردرد صبحگاهی و در ناحیه پس سری است،گفت:سرگیجه،طپش قلب،خستگی زودرس، ناتوانی جنسی،خونریزی از بینی و برافروختگی چهره از دیگر علائم فشار خون بالا از دیدگاه طب نوین است.