اطلاعات پزشکی
08 مرداد 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > اخبار > اطلاعات پزشکی > درمان پسوریازیس با رژیم غذایی مدیترانه ای

درمان پسوریازیس با رژیم غذایی مدیترانه ای

درمان پسوریازیس با رژیم غذایی مدیترانه ای

به گزارش ویزئو و به نقل از medicalnewstoday ، بیماری پسوریازیس(بیماری صدفی)، یک بیماری شایع پوستی است که، چرخه زندگی سلول‌های پوستی را با مخاطراتی مواجه می کند. پسوریازیس، با افزایش سرعت ساخت سلول بر سطح پوست ، باعث بوجود آمدن پوسته هاینقره ای رنگ، ضخیم و خارش دار و خشک و یا پوسته های قرمز و دردناک، می‌شود. این پوسته ها، بیشتر در نقاط اطراف پوست سر، آرنج و زانو ظاهر می‌شوند.

6.7 میلیون نفر در آمریکا به بیماری پسوریازیس مبتلا هستند؛افراد مبتلا به این بیماری بیشتر در معرض ابتلا به چاقی و سندروم متابولیک قرار دارند.

رژیم غذایی 

رژیم غذایی می تواند نقش کلیدی در بیماری‌های التهابی،ایفا کند. تحقیقات نشان می‌دهد ترکیب‌های التهاب‌زا از جمله چربی‌های اشباع شده می‌توانند بیماری‌هایی مانند التهاب روده و روماتوئید آرتریت را تشدید کنند.

گروهی از محققان فرانسوی به بررسی این موضوع پرداختند که آیا رژیم غذایی ضد التهابی در تسکین علائم بیماری پسوریازیس تاثیری دارد یا خیر؟این تحقیقات نشان داد که رژیم غذایی مدیترانه‌ای خاصیت ضد التهابی دارد، زیرا با کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن التهابی مرتبط است.

محققان فرانسوی با بررسی اطلاعات، ۳۵۵۷ فرد مبتلا به بیماری پسوریازیس دریافتند که شدت علائم بیماری پسوریازیس با رژیم غذایی مدیترانه‌ای مرتبط بوده است.یافته‌های بدست آمده این فرضیه را که رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند پیشرفت بیماری پسوریازیس را کند سازد، تا حدودی تایید می کند.

خبرهای مشابه
نقش رِژیم های غذایی در ابتلا به افسردگی
نقش رِژیم های غذایی در ابتلا به افسردگی

از بین رژیم های غذایی مختلف مانند رژیم غذایی کنترل فشار خون ، رژیم غذایی مدیترانه ای و رژیم های غذایی غربی، رژیم غذایی کنترل فشار خون بیشترین تاثیر را در کاهش ابتلا به علائم افسردگی داشته است.

مزایای رژیم غذایی مدیترانه ای
مزایای رژیم غذایی مدیترانه ای

افراد مسن و سالمندانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای استفاده می‌کنند، دارای عملکرد شناختی و حافظه ای بهتری نسبت به افرادی که این رژیم غذایی را دنبال نمی‌کنند،هستند.

بهترین رژیم غذایی سال 2019 برای لاغری چیست؟
بهترین رژیم غذایی سال 2019 برای لاغری چیست؟

برای بسیاری از افرادشروع سال جدید شروع یک سبک زندگی و رژیم جدید است از این رو  ۴۱ رژیم غذایی مورد نظرسنجی قرار گرفته است که در این میان رژیم غذایی مدیترانه ای بهترین رژیم غذایی در سال ۲۰۱۹  شناخته شده است.

تاثیر رژیم مدیترانه ای بر طول عمر
تاثیر رژیم مدیترانه ای بر طول عمر

رعایت رژیم غذایی مدیترانه ای با کاهش ۲۵ درصدی مرگ و میر ناشی از عوامل مختلف همراه است.

تاثیر رژیم مدیترانه ای بر کاهش خطر سکته
تاثیر رژیم مدیترانه ای بر کاهش خطر سکته

طبق بررسی و مطالعات جدید، رژیم غذایی مدیترانه‌ای که مملو از میوه، سبزیجات، ماهی و غذاهای فرآوری نشده است، موجب کاهش ریسک حمله قلبی و سکته در افراد مبتلا به بیماری قلبی می‌شود.

تاثیر امگا3 بر درمان پسوریازیس
تاثیر امگا3 بر درمان پسوریازیس

تحقیقات نشان داده است که مصرف امگا 3 علائم و نشانه های مختلف پسوریازیس را بهبود می بخشد.

تقویت حافظه با «رژیم مایند»
تقویت حافظه با «رژیم مایند»

«رژیم مایند» برای ارتقای سلامت ذهن و کاهش خطر بیماری آلزایمر ابداع شده است. این رژیم مخلوطی از رژیم مدیترانه‌ای و رژیم دَش می‌باشد.

کنترل پسوریازیس در دوران شیردهی
کنترل پسوریازیس در دوران شیردهی

روش صحیح شیردهی می‌تواند به مادر مبتلا به بیماری پسوریازیس کمک کند تا علائم بیماری را بهبود دهد و نوزاد خود را با شیر خودش تغذیه کند.