زنان و زایمان
18 شهریور 1397
شما اینجا هستید: ویزئو > اخبار > زنان و زایمان > به جای نوار بهداشتی از چه استفاده کنیم؟

به جای نوار بهداشتی از چه استفاده کنیم؟

به جای نوار بهداشتی از چه استفاده کنیم؟

به گزارش ویزئو، با افزایش قیمت مواد اولیه تولید محصولات بهداشتی مانند نواربهداشتی، با کمبود این محصول در سطح فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها مواجه شده‌ایم. بسیاری از مردم از ترس کمبود و پیدا نشدن این محصول، به دنبال خرید بیش از نیاز چندماه خود افتاده‌اند و همین روند سبب خالی شدن قفسه های نواربهداشتی در داروخانه ها و فروشگاه ها شده است. ترس و استرس ناشی از در دسترس نبودن نواربهداشتی در دوران قاعدگی می‌تواند باعث افزایش خون ریزی و بهم خوردن سیکل قاعدگی شود. خون ریزی زیاد در بسیاری از زنان مصرف ماهانه نواربهداشتی آنها را بیش از دو بسته می‌کند اما به دلیل کمبود این محصول و انبار شدن آن در خانه توسط بسیاری از زنان باعث شده است اغلب داروخانه ها و فروشگاه ها به هر شخص تقاضا کننده تنها دو بسته ارائه دهند. بسیاری از زنان از دیگر وسایل بهداشتی قابل استفاده در دوران قاعدگی بی اطلاع هستند در این مطلب بسیاری از آنها به شما معرفی خواهد شد.
فنجان(کاپ) قاعدگی :
فنجان قاعدگی به شکل ظرف زنگوله ای ساخته شده جنس آن از لاستیک نرم و سیلیباسن است که برای جمع آوری خون ریزی قاعدگی است.که با قرار دادن آن به داخل واژن استفاده می شود فنجان قاعدگی بسته به میزان خون ریزی افراد باید تخلیه شود که در زنان با خون ریزی متوسط در روز اول و دوم هر 8 ساعت یکبار و در روزهای آخر هر 12 ساعت یکبار معمولا تخلیه می‌شود. برای شستشوی آن می‌توان از مواد شوینده و آب جوش استفاده کرد و روشی ساده و بدون دردسر دارد. هنگام ورزش کردن ، شنا و خواب نیز قابل استفاده است. فنجان ها برای زنانی که دارای حساسیت های پوستی هستند بسیار وسیله مناسبی است. همچنین استفاده از این محصول برای کمتر شدن هزینه ها بسیار مقرون به صرفه است زیرا از یک کاپ می توان حداقل یک سال استفاده کرد. علاوه بر این به کمتر شدن زباله های غفونی بسیار کمک می‌کند.
تامپون:
یکی از ابزارهای زنانه که در هنگام عادت ماهیانه به کار می آید تامپون است. تامپون در اصل کار نوار بهداشتی را انجام می دهد با این تفاوت که تامپون خون را در داخل واژن مهار می کند اجازه نمی دهد خون بیرون بیاید. بیشتر تامپون ها برای جذب بهتر خون عادت ماهیانه از جنس پنبه ساخته می شوند و در داخل واژن فرو داده می شود تا از خونریزی جلوگیری کند. تامپون ها عموما دو نوع اساسی هستند،با اپلیکاتور (ابزاری برای نصب) که یک لوله پلاستیکی بوده که برای شما کمک می کند تامپون را به داخل واژن فشار دهید. به کمک اپلیکاتور، وقتی اولین بار از تامپون استفاده می‌کنید کار راحت خواهد بود. بنابراین جعبه هایی که دارای اپلیکاتور هستند را انتخاب کنید. برای تعویض تامپون بهتر از هر 4-6 ساعت این کار صورت گیرد.
پدهای روزانه :
یکی دیگر از ابزار های بهداشتی در دوران قاعدگی، پدهای روزانه هستند که بیشتر مناسب افراد با خون ریزی کم طراحی شده اند و روش استفاده از آن مانند سایر نوار بهداشتی ها است.

خبرهای مشابه
به جای نمک دریا، نمک یددار مصرف کنید
به جای نمک دریا، نمک یددار مصرف کنید

از نمک دریا به جای نمک یددار استفاده نکنند.

در رژیم خودسرانه جای چربی، عضله می‌سوزد
در رژیم خودسرانه جای چربی، عضله می‌سوزد

با رژیم غذایی نادرست ممکن است به جای چربی‌ها، از حجم عضلات کم شده و فرد را با مشکلات و عوارض جبران ناپذیری مواجه کند.

فروش گوشت سگ به جای گوسفند در یک قصابی در مشهد
فروش گوشت سگ به جای گوسفند در یک قصابی در مشهد

برخی گزارشات مبنی بر این است که در یک قصابی در مشهد فروش گوشت سگ به جای گوسفند انجام گرفته است.

با زندگی‌مان چه کنیم؟
با زندگی‌مان چه کنیم؟

بیشتر ما نمی‌دانیم می‌خواهیم با زندگی‌مان چه کنیم. حتی وقتی دوران تحصیل‌مان تمام می‌شود، حتی وقتیکه کار پیدا می‌کنیم و حتی زمانیکه درآمدزایی می‌کنیم باز دچار سردرگمی هستیم و نمی‌دانیم چه بر سر زندگی‌مان خواهد آمد.

مشکلات آرتروز از دیدگاه یک ارتوپد
مشکلات آرتروز از دیدگاه یک ارتوپد

رئیس مرکز تحقیقات  دانشکده علوم پزشکی ایران با بیان اینکه افرادی مبتلا به آرتروز از سرویس‌های بهداشتی فرنگی استفاده کنند،گفت:سرویس‌های بهداشتی ایرانی 8 برابر وزن بدن را بر زانو‌های فرد وارد می‌کنند.

ونیر کامپوزیت یا درمان سریع بدون تراش دندان
ونیر کامپوزیت یا درمان سریع بدون تراش دندان

مجید رحمانی دندانپزشک با بیان اینکه ونیر کامپوزیت یک روش درمانی جدید است، گفت: با استفاده از این روش ما می توانیم به راحتی رنگ دندان‌ها را تغییر داده و شکل آنها را اصلاح کنیم. حتی می توانیم فاصله بین دندان ها با استفاده از ونیر کامپوزیت پر کنیم.

رعایت نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی در زنان
رعایت نکات بهداشتی بعد از رابطه جنسی در زنان

همان طور که داشتن روابط جنسی یک تجربه لذت بخش است، رعایت نکات بهداشتی پس از داشتن رابطه جنسی به سلامت واژینال و حفظ تحریک پذیری کمک می‌کند.

17 هزار بازدید بهداشتی از موکب‌ها و محل اسکان زائران اربعین در استان‌های مرزی
17 هزار بازدید بهداشتی از موکب‌ها و محل اسکان زائران اربعین در استان‌های مرزی

بیش از 17 هزار بازدید بهداشتی از موکب ها و محل های اسکان زائران اربعین در استان های مرزی صورت گرفته است.