آخرین ویدئوها
معرفی کتاب و فیلم

تا زمانی که زندگی هست، امید هم هست

«تئوری همه‌چیز» روایت‌گر زندگی پر فراز و نشیب و مهم یکی از مهم‌ترین دانشمندان جهان یعنی استیون هاوکینگ بزرگ است. قصه‌ی مرد شکست‌ناپذیری که به خاطر یک بیماری عجیب و غریب تمام اعضای بدنش را آرام‌آرام از دست داد اما با ذهنش، به تمام چیزهایی که از این جهان می‌خواست رسید و دانسته‌ها و تئوری‌هایی را به بشر بخشید که بدون شک در شکل‌گیری تفکرات خیلی از آدم‌ها نسبت به جهان پیرامون‌شان، تاثیرگذار بوده و هستند.

زنان

نه به خشونت علیه زنان!

زنان به شیوه‌های مختلف مورد خشونت و سوء استفاده قرار می‌گیرند؛ از آزار و خشونت فیزیکی گرفته تا سوء استفاده مالی و آزار جنسی و قاچاق. خشونت‌ها علیه زنان به هر شکلی که انجام شود، می‌تواند برای مدتی طولانی برایشان پیامدهای منفی فیزیکی یا احساسی به همراه داشته باشد.

کودک و نوجوان

مراقب دندان‌های کودک خود باشید!

به گفته مریم اسدزاده دندانپزشک، مادران تا قبل از سن دو سالگی می توانند دندان کودک خود را با پارچه بسیار نرم تمیز کرده و بهتر است بعد از خوردن آب میوه و شیر، دهان او را با آب شست و شو دهند.

پوست و زیبایی

بوتاکس درمانی برای تعریق بیش ازحد

به گفته سید محمد تقوی متخصص پوست و مو،یکی از روش‌هایی که باعث کاهش تعریق کف دست، کف پا و زیر بغل می‌شود، ترزیق بوتاکس است که توصیه می شود هر ۴ یا ۶ ماه یکبار به پزشک معالج خود مراجعه کنند تا ترزیق اتجام شود.

اطلاعات پزشکی

معرفی فیلم اعجوبه

مبتلایان به بیماری سندرم تریچر کالینز برخلاف سایر سندرم های مادرزادی معمولا مشکل ذهنی یا اسکلتی ندارند و میتوانند افراد مؤثری برای جامعه باشند.

تغذیه و تناسب اندام

مکمل‌هایی که لاغر می‌کنند

کوروش جعفریان متخصص تغذیه با اشاره به نقش مکمل‌ها در لاغری گفت: مکمل‌ها از چند جهت به لاغری کمک می کنند. مانند کاهش اشتها، اشغال قسمتی از حجم معده و دفع چربی‌های غذایی از بدن.

سلامت جنسی

اعتیاد جنسی ریشه در اضطراب و استرس دارد

به گفته سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده ، اعتیاد جنسی نوعی رفتار دفاعی در برابر ترس، اضطراب و استرس است.

دهان و دندان

پروتز دندان چیست؟

به گفت مریم اسدزاده دندانپزشک، اصطلاح پروتز دندان به دندان مصنوعی یا تعویض دندان گفته می‌شود. این پروتزها انواع مختلفی دارند، از روکش های ساده ای که برای کمک به ترمیم یک دندان استفاده می‌شود تا پروتزهای کامل دندان که برای جایگزینی یک دندان بکار برده می شوند.

تغذیه و تناسب اندام

چرا رژیم می‌گیرید اما لاغر نمی‌شوید؟

کوروش جعفریان متخصص تغذیه معتقد است با استفاده از دارو و مکمل‌های خاص از شر چاقی رها نمی‌شوید و ساده‌ترین روش برای لاغری تغییر الگوی غذا و رفتاری است و بهتر است به سبک زندگی سالم روی آورید.

سلامت روان

رفتارهای جنسی نوجوانان ؛مشکلات و نگرانی ها

سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده با اشاره به اینکه اعتیاد جنسی در هر دوران از زندگی متفاوت است، گفت : اگر فرد نوجوانی مبتلا به اختلال اعتیاد جنسی است، اطرافیان او باید از این موضوع آگاهی پیدا کرده و برای حل آن چاره‌ای بیندیشند.

پوست و زیبایی

لیزر درمانی با مشاوره تخصصی

یک متخصص پوست و مو به افراد توصیه کرد قبل از انتخاب لیزر درمانی مشاوره تخصصی پزشکی داشته و از مراجعه به مراکز غیر تخصصی و بدون مشاور پزشکی خودداری کنند چرا که ممکن است عوارض جبران ناپذیری به جا بگذارد.

دهان و دندان

دندان شکسته را دور نیندازید

به گفته مریم اسدزاده آسیب‌های دندانی ناشی از ضربه در حوادث از مهمترین اورژانس‌های دندانپزشکی است. او به بیماران توصیه می‌کند دندان شکسته و یا کنده شده را سریعا و در عرض حداکثر ۳۰ دقیقه به دندانپزشک برسانید.

اطلاعات پزشکی

با مصرف تخمه ،سیگار را ترک کنید!

به گفته یک متخصص تغذیه خوردن غذاهایی که پروتئین و فیبر کافی دارند، می‌توانند مصرف دخانیات را کاهش دهند. کوروش جعفریان چای و خورن غداهای پر چرب را از مهمترین عواملی دانست که باعث تحریک استعمال سیگار می‌شوند.

سلامت روان

عبور از بحران نوجوانی در کمال آرامش

سارا گلستانی مشاور خانواده به این موضوع اشاره دارد که نوجوانی بحرانی‌ترین دوره سنی فرزند است و والدین باید به فرزند خود کمک کنند تا با کمترین آسیب از این دوران عبور کند.

پوست و زیبایی

چه کسانی نباید بوتاکس کنند؟

به گفته محمد تقی نبوی متخصص پوست و مو، افرادی که دچار آسم، آلرژی‌های فصلی و حساسیت غذایی هستند باید قبل از انجام بوتاکس با پزشک خود مشورت کنند تا حداقل عوارض را در زمان ترزیق داشته باشند.

دهان و دندان

علت بوی بد دهان چیست؟

مجید رحمانی دندانپزشک با اشاره به این موضوع که بوی بد دهان می تواند هم دلیل گوارشی داشته باشد و هم دلیل دهانی، می‌گوید: علت‌هایی که می‌توانند باعث بوی بد دهان شوند، روش ناصحیح پرکردگی دندان، پوسیدگی‌های متعدد داخل دهان و شیارهای عمیق زبانی است.

تغذیه و تناسب اندام

اولین قدم برای درمان لاغری چیست؟

کوروش جعفریان متخصص تغذیه با اشاره به این موضوع که برای در مان لاغری باید در قدم اول دلیل آن را دانست، گفت: ممکن است لاغری‌ ریشه در ژنتیک فرد داشته باشد و یا بر اساس بیماری‌های مختلفی فرد دچار لاغری شده که برای درمان آن باید علت را پیدا کرده و به فرد کمک کرد تا به وزن ایده‌آل برسد.

سلامت جنسی

اضطراب عامل اعتیاد جنسی

به گفته سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده، فرد مبتلا به اعتیاد جنسی برای رفع اضطراب خود به سکس رو می‌آورد و زمانیکه به رضایت کافی در روابط جنسی خود نرسد دچار ناکامی و استرس می‌شود.

پوست و زیبایی

استفاده از روش‌های غیر استاندارد لیزر ممنوع

دکتر سید محمد تقی نبوی با اشاره به اهمیت همراهی لیزر با علم پزشکی گفت: این همراهی مستلزم این است که پزشک فیزیک و آناتومی فرد را در نظر بگیرد. اما متاسفانه در شرایط فعلی جامعه شاهد استفاده از لیزر به روش غیر استاندار هستم که عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد.

تغذیه و تناسب اندام

بدون مشورت پروتئین مصرف نکنید

به گفته کوروش جعفریان متخصص تغذیه، میزان مصرف پروتئین برای یک ورزشکار به منظور افزایش حجم عضلات ۲ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است.این متخصص به ورزشکاران توصیه کرد برای مصرف پروتئین حتمن با یک متخصص تغذیه مشورت کنند.

اطلاعات پزشکی

طب اورژانس؛ یک تخصص نوپا در ایران

به گفته داوود روشنی متخصص طب اورژانس ، این طب در ایران یک طب نوپا بوده و به مدت ۱۲ سال است که به عنوان یک رشته تخصصی در دانشگاه‌های معتبر کشور تدریس می‌شود.

سلامت روان

آزمون و خطاهای دوره نوجوانی

سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده به والدین توصیه می‌کند که آزمون و خطاهای دوره نوجوانی فرزندانشان را بپذیرند و آنها را به واسطه کارهایی که انجام می‌دهند زیر سوال نبرند و طرد نکنند چرا که ممکن است در بزرگسالی نوجوان تاثیر مخرب بگذارد.

دهان و دندان

ونیر کامپوزیت یا درمان سریع بدون تراش دندان

مجید رحمانی دندانپزشک با بیان اینکه ونیر کامپوزیت یک روش درمانی جدید است، گفت: با استفاده از این روش ما می توانیم به راحتی رنگ دندان‌ها را تغییر داده و شکل آنها را اصلاح کنیم. حتی می توانیم فاصله بین دندان ها با استفاده از ونیر کامپوزیت پر کنیم.

تغذیه و تناسب اندام

رژيم غذایی در هوای آلوده

کوروش جعفریان متخصص تغذیه به افرادی که در معرض آلاینده‌های هوا قرار دارند، توصیه کرد که حتما با مصرف مواد غذایی مفید تاثیر آلودگی‌ها را بر سیستم ایمنی بدن کاهش دهند.