آخرین ویدئوها
دهان و دندان

پروتز دندان چیست؟

به گفت مریم اسدزاده دندانپزشک، اصطلاح پروتز دندان به دندان مصنوعی یا تعویض دندان گفته می‌شود. این پروتزها انواع مختلفی دارند، از روکش های ساده ای که برای کمک به ترمیم یک دندان استفاده می‌شود تا پروتزهای کامل دندان که برای جایگزینی یک دندان بکار برده می شوند.

تغذیه و تناسب اندام

چرا رژیم می‌گیرید اما لاغر نمی‌شوید؟

کوروش جعفریان متخصص تغذیه معتقد است با استفاده از دارو و مکمل‌های خاص از شر چاقی رها نمی‌شوید و ساده‌ترین روش برای لاغری تغییر الگوی غذا و رفتاری است و بهتر است به سبک زندگی سالم روی آورید.

سلامت روان

رفتارهای جنسی نوجوانان ؛مشکلات و نگرانی ها

سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده با اشاره به اینکه اعتیاد جنسی در هر دوران از زندگی متفاوت است، گفت : اگر فرد نوجوانی مبتلا به اختلال اعتیاد جنسی است، اطرافیان او باید از این موضوع آگاهی پیدا کرده و برای حل آن چاره‌ای بیندیشند.

پوست و زیبایی

لیزر درمانی با مشاوره تخصصی

یک متخصص پوست و مو به افراد توصیه کرد قبل از انتخاب لیزر درمانی مشاوره تخصصی پزشکی داشته و از مراجعه به مراکز غیر تخصصی و بدون مشاور پزشکی خودداری کنند چرا که ممکن است عوارض جبران ناپذیری به جا بگذارد.

دهان و دندان

دندان شکسته را دور نیندازید

به گفته مریم اسدزاده آسیب‌های دندانی ناشی از ضربه در حوادث از مهمترین اورژانس‌های دندانپزشکی است. او به بیماران توصیه می‌کند دندان شکسته و یا کنده شده را سریعا و در عرض حداکثر ۳۰ دقیقه به دندانپزشک برسانید.

اطلاعات پزشکی

با مصرف تخمه ،سیگار را ترک کنید!

به گفته یک متخصص تغذیه خوردن غذاهایی که پروتئین و فیبر کافی دارند، می‌توانند مصرف دخانیات را کاهش دهند. کوروش جعفریان چای و خورن غداهای پر چرب را از مهمترین عواملی دانست که باعث تحریک استعمال سیگار می‌شوند.

سلامت روان

عبور از بحران نوجوانی در کمال آرامش

سارا گلستانی مشاور خانواده به این موضوع اشاره دارد که نوجوانی بحرانی‌ترین دوره سنی فرزند است و والدین باید به فرزند خود کمک کنند تا با کمترین آسیب از این دوران عبور کند.

پوست و زیبایی

چه کسانی نباید بوتاکس کنند؟

به گفته محمد تقی نبوی متخصص پوست و مو، افرادی که دچار آسم، آلرژی‌های فصلی و حساسیت غذایی هستند باید قبل از انجام بوتاکس با پزشک خود مشورت کنند تا حداقل عوارض را در زمان ترزیق داشته باشند.

دهان و دندان

علت بوی بد دهان چیست؟

مجید رحمانی دندانپزشک با اشاره به این موضوع که بوی بد دهان می تواند هم دلیل گوارشی داشته باشد و هم دلیل دهانی، می‌گوید: علت‌هایی که می‌توانند باعث بوی بد دهان شوند، روش ناصحیح پرکردگی دندان، پوسیدگی‌های متعدد داخل دهان و شیارهای عمیق زبانی است.

تغذیه و تناسب اندام

اولین قدم برای درمان لاغری چیست؟

کوروش جعفریان متخصص تغذیه با اشاره به این موضوع که برای در مان لاغری باید در قدم اول دلیل آن را دانست، گفت: ممکن است لاغری‌ ریشه در ژنتیک فرد داشته باشد و یا بر اساس بیماری‌های مختلفی فرد دچار لاغری شده که برای درمان آن باید علت را پیدا کرده و به فرد کمک کرد تا به وزن ایده‌آل برسد.

سلامت جنسی

اضطراب عامل اعتیاد جنسی

به گفته سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده، فرد مبتلا به اعتیاد جنسی برای رفع اضطراب خود به سکس رو می‌آورد و زمانیکه به رضایت کافی در روابط جنسی خود نرسد دچار ناکامی و استرس می‌شود.

پوست و زیبایی

استفاده از روش‌های غیر استاندارد لیزر ممنوع

دکتر سید محمد تقی نبوی با اشاره به اهمیت همراهی لیزر با علم پزشکی گفت: این همراهی مستلزم این است که پزشک فیزیک و آناتومی فرد را در نظر بگیرد. اما متاسفانه در شرایط فعلی جامعه شاهد استفاده از لیزر به روش غیر استاندار هستم که عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد.

تغذیه و تناسب اندام

بدون مشورت پروتئین مصرف نکنید

به گفته کوروش جعفریان متخصص تغذیه، میزان مصرف پروتئین برای یک ورزشکار به منظور افزایش حجم عضلات ۲ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است.این متخصص به ورزشکاران توصیه کرد برای مصرف پروتئین حتمن با یک متخصص تغذیه مشورت کنند.

اطلاعات پزشکی

طب اورژانس؛ یک تخصص نوپا در ایران

به گفته داوود روشنی متخصص طب اورژانس ، این طب در ایران یک طب نوپا بوده و به مدت ۱۲ سال است که به عنوان یک رشته تخصصی در دانشگاه‌های معتبر کشور تدریس می‌شود.

سلامت روان

آزمون و خطاهای دوره نوجوانی

سارا گلستانی مشاور ارشد خانواده به والدین توصیه می‌کند که آزمون و خطاهای دوره نوجوانی فرزندانشان را بپذیرند و آنها را به واسطه کارهایی که انجام می‌دهند زیر سوال نبرند و طرد نکنند چرا که ممکن است در بزرگسالی نوجوان تاثیر مخرب بگذارد.

دهان و دندان

ونیر کامپوزیت یا درمان سریع بدون تراش دندان

مجید رحمانی دندانپزشک با بیان اینکه ونیر کامپوزیت یک روش درمانی جدید است، گفت: با استفاده از این روش ما می توانیم به راحتی رنگ دندان‌ها را تغییر داده و شکل آنها را اصلاح کنیم. حتی می توانیم فاصله بین دندان ها با استفاده از ونیر کامپوزیت پر کنیم.

تغذیه و تناسب اندام

رژيم غذایی در هوای آلوده

کوروش جعفریان متخصص تغذیه به افرادی که در معرض آلاینده‌های هوا قرار دارند، توصیه کرد که حتما با مصرف مواد غذایی مفید تاثیر آلودگی‌ها را بر سیستم ایمنی بدن کاهش دهند.

پوست و زیبایی

درمان لکه‌های ماه ‌گرفتگی با لیزر

سید محمد تقی نبوی، متخصص پوست و مو به افرادی که ضایعات عروقی مثل ماه گرفتگی را روی سطح پوست خود دارند، توصیه می‌کند که برای درمان این ضایعه به خود زمان بدهند چرا که به مرور ماه گرفتگی کمرنگ‌تر می‌شود و بعد از آن می‌توان این ضایعه را به کمک لیزر برطرف کرد.

دهان و دندان

سن مناسب برای ارتودنسی چه زمانی است؟

یک جراح دندانپزشک با بیان این مطلب که بهترین سن برای مراجعه به دندانپزشک، برای معاینات اولیه ارتودنسی، سن ۶ تا ۷ سالگی است، گفت:در این سن ،دندانپزشک با معانیه اولیه دندان‌ها می‌تواند تشخیص دهدکه با توجه به مشکل و ناهنجاری‌های دندان کودک، درمان ارتودنسی را در چه سنی انجام دهد.

سلامت روان

عادت را با اعتیاد اشتباه نگیرید!

سارا گلستانی روانشناس در خصوص تفاوت اعتیاد و عادت گفت: عادت به انجام کاری انرژی زیادی از فرد نمی‌گیرد چرا که او در انجام آن مهارت دارد ولی اعتیاد زمانی رخ می‌دهد که فرد در صورت انجام ندادن کاری، دچار اختلال رفتاری می‌شود چرا که مجبور به انجام آن است.

اطلاعات پزشکی

یک شهریور، بزرگداشت حکیم ابوعلی‌سینا و روز پزشک گرامی باد

روز بیست و سوم اوت مصادف با اول شهریورماه هم‌زمان با تولد ابوعلی سینا برای روز پزشک در نظر گرفته‌شده است. ابوعلی سینا از مشهورترین و تاثیرگذارترینِ دانشمندان ایران است که آثارش درزمینه فلسفه ارسطویی و پزشکی اهمیت بسیار دارد.

پوست و زیبایی

آیا تزریق بوتاکس ضرر دارد؟

یک متخصص پوست و مو به افراد علاقه‌مند به تزریق بوتاکس، توصیه کرد که برای انجام این کار حتما به مطب‌ پزشکان متخصص مراجعه کنند .چرا که ممکن است در مکان‌هایی به غیر از مطب پزشک ، برای تزریق از داروهایی استفاده ‌شود که عوارض جدی و خطرناکی برای افراد به همراه داشته باشد.

تغذیه و تناسب اندام

استاندارد سازی بوفه‌های مدارس

‌یک متخصص تغذیه بر این موضوع تاکید کرد که برای عرضه غذای سالم به دانش آموزان باید استاندارد معینی برای موادی که در بوفه مدارس به فروش می‌رسند، تدوین شود تا از عرضه غذای ناسالم به دانش‌آموزان جلوگیری به عمل آید.

دهان و دندان

جرم به دندان آسیب می‌رساند نه جرم‌گیری

یک جراح دندان پزشک با تاکید بر این موضوع که جرم دندان محل مناسبی برای تجمع میکروبها است، گفت: این تجمع موجب التهاب لثه می‌شود. حتی جرم می‌تواند به مینای دندان آسیب برساند و باعث از دست دادن آن شود.